Rusko

Desetiletý chlapec vzal tátovi auto. Se čtyřletou sestrou se řítil 150 km/h

Desetiletý chlapec z Ruska vezl svoji mladší sestru v otcově autě, jel rychlostí až 100 km/h
Zdroj: Profimedia
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
13.5. 2020 12:26
Téma:

V dešti a rychlostí až 150 kilometrů v hodině se řítil ulicemi ruského města Tomsk desetiletý Georgy. Na vyjížďku, která málem skončila tragicky, vzal i svou čtyřletou sestru Evu. Té řekl, že pojedou na návštěvu k babičce.

Rodiče o tom, že si chlapec půjčil tátovo auto a vyrazil s ním na výlet, neměli nejmenší tušení. "Já a moje žena jsme v naprostém šoku," přiznal chlapcův otec s tím, že v první chvíli chtěl synovi dát pořádný výprask. Desetiletý Georgy se zřejmě v karanténě nudil, a i když za volantem nikdy neseděl, dokázal podle dostupných informací uřídit Toyotu Highlander.

 

Záznam z palubní kamery auta, ve kterém se Georgy s malou sestřičkou Evou řítil i 150kilometrovou rychlostí, v protisměru, a navíc za silného deště, se dostal na internet. Policisté se několikrát snažili auto zastavit, malý řidič jim však neustále ujížděl. Zběsilou jízdu zastavil až plot.

 

Podívejte se na video z palubní kamery auta, které 10letý chlapec řídil:

 

Jako zázrakem chlapec i jeho sestřička vyvázli bez zranění. Cestou přitom ohrozil téměř každého, kdo se v tu dobu objevil na silnici. Georgyho čtyřletá sestra na záznamu z autokamery pláče, zatímco její bratr se ji snaží uklidnit. Než nebezpečný nápad ukončil náraz do plotu, stihl chlapec s tátovým autem ujet zhruba 30 kilometrů.

 

Původně prý plánoval navštívit babičku, cestou ale dostal strach, že dostane vynadáno. Stočil tedy auto zpátky k domovu. Tou dobou už ho pronásledovala policejní auta se zapnutými majáky a sirénami.

 

 

Georgyho rodiče teď kvůli synovu bláznivému nápadu mohou mít vážné problémy. Ocitli se v hledáčku policie i sociálních pracovníků. Malý řidič byl údajně až do tohoto incidentu naprosto bezproblémovým klukem, kterému se ve škole dařilo a měl rád fotbal.

 

GALERIE: Desetiletý chlapec z Ruska vezl svoji mladší sestru v otcově autě, jel rychlostí až 100 km/h

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Desetiletý chlapec z Ruska vezl svoji mladší sestru v otcově autě, jel rychlostí až 100 km/h - 1

TN.cz