Jako horská dráha

Děs i vzrušení! 5 nejšílenějších mostů, které straší řidiče

Most Nanpu v Šanghaji
Zdroj: Profimedia
Téma:

Jízda po těchto mostech je napínavá, dobrodružná a někdy i děsivá. Jeden z nich je nejdelší na světě, další nejvyšší v Evropě, jiný připomíná dráhu pro autíčka Hot Wheels.

Experti varují, že mosty v České republice jsou v bídném stavu. Ze skoro osmnácti tisíc mostních konstrukcí jich na tři a půl tisíce potřebuje urgentní opravu, která by si vyžádala dohromady skoro 30 miliard korun.

 

"Sláva" našich mostů však bledne ve srovnaní s těmi nejšílenějšími mosty po celém světě.

 

 

Společnost ClickMechanic nabízející online služby servisů se zaměřila na mosty, které jsou největší výzvou pro řidiče. Zmonitorovala nejšílenější cesty na planetě a vyhodnotila pět nejhorších mostů, které se dají přejet autem. Informuje o tom britský Daily Mail.

 

"Tato pětice vyniká mezi nejbláznivějšími a nejnáročnějšími mosty na světě,“ říká šéf společnosti ClickMechanic Andrew Jervis. Řidiči, kteří se na vybrané mosty dostanou, by podle něj měli dávat velký pozor, ale zároveň by si měli svou cestu pořádně užít.

 

Dokázali byste si tuhle jízdu užít? Podívejte se na výběr nejšílenějších mostů:


1. Ešima Ohaši – Japonsko

 

 

Betonový most přes japonské jezero Nakaumi je 1700 metrů dlouhý, otevřený byl v roce 2004. Vyčnívá hlavně svým profilem, který připomíná trasu horské dráhy. Zvlněný nájezd má sklon 6,1 %, nejvyšší bod je 45 metrů nad vodní hladinou, řidiče čekají zatáčky i další zhoupnutí.

 

 

Další mosty najdete na následujících stránkách:

 

1
2 3 4 5
Související témata:
TN.cz