havarijní stav

Dálnice D4 byla 15 hodin uzavřena! Bagry bouraly most u Řitky. VIDEO

Téma:

Stavbaři v noci na neděli zbourali starý most na 14. kilometru dálnice D4 u Řitky ve středních Čechách. Ten byl už od dubna letošního roku z důvodu havarijního stavu uzavřen. Kvůli demolici musela být dálnice zcela uzavřena.

Dělníci začali na odstranění mostu pracovat už v sobotu dopoledne, provoz na dálnici byl proto v obou směrech veden pouze jedním pruhem. Okolo devatenácté hodiny pak už řidiči úsekem neprojeli vůbec.

 

"Jedná se o akci Středočeského kraje, který bude provádět demolici mostu nad dálnicí D4 nad mimoúrovňovou křižovatkou 14 Řitka," informovalo motoristy s předstihem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

 

K zemi se most poroučel až po 23. hodině, poté začali stavbaři s odklízením. Provoz na dálnici byl obnoven v obou směrech jedním jízdním pruhem až v neděli dopoledne. Objízdná trasa vedla po okolních silnicích třetí třídy.

 

 

Stav mostu byl špatný již delší dobu a počítalo se s jeho rekonstrukcí. Na to, že je v havarijním stavu se pak přišlo náhodou při mimořádné prohlídce. Silničáři jej proto letos v dubnu úplně uzavřeli. Na místě nyní vznikne zcela nový most, který by měl být hotový příští rok v květnu. 

 

 

GALERIE: Demolice mostu na dálnici D4

1
/
6
Zdroj: TN.cz
Demolice mostu na dálnici D4 - 1

 

pan TN.cz