Náročná operace

Dálnice D1 byla 13 hodin uzavřena. Bagry bouraly most. VIDEO

Téma:

Cekem 13 hodin trvala noční uzavírka dálnice D1 na Vysočině. Dělníci bourali další most, který vedl nad nejstarší českou dálnicí. Výjimečnou demolici si nenechaly ujít stovky lidí. Někteří tam dokonce i nocovali. Zato řidiči museli na objízdné trasy.

V sedm večer byla dálnice D1 u Velkého Meziříčí bez aut. Místo ní po ní jezdili nakladače a bagry. Vše se připravovalo k demolici 40 let starého mostu.

 

V osm večer už začaly bourací práce. Šichta začala i panu Sotorníkovi. Ten měl před sebou dlouhou noc. V kabině bagru si udělal pohodlíčko. Most rozbourával jen tak v ponožkách. "Během noci se mi určitě bude chtít spát," řekl TV Nova bagrista David Sotorník.

 

Podle stavbyvedoucího Jiřího Cupla bylo nasazeno šest pásových bagrů. "Most demolují pomocí bouracích kladiv a demoličních kleští," řekl TV Nova stavbyvedoucí.

 

Na bagrovou symfonii se přišla podívat snad půlka Velkého Meziříčí, stály tam stovky zvědavců. Někteří si u mostu udělali celonoční piknik. Nechyběly ani pivo a slivovice.

 

 

Po šesti hodinách byl most konečně dole. Práce ale ještě nekončily. Jeho zbytky musely bagry rozdrtit tak, aby se daly snadněji odvést.

 

V osm ráno měl pan Sotoník s dalšími pěti bagristy konečně hotovo. Most byl zbourán a jeho trosky odvezeny. Dálnice byla po 13 hodinách s hodinovým předstihem znovu průjezdná.

 

Živo tu bude i v příštích dnech. Na místě právě zbouraného se totiž hned začne stavět most nový. Hotový by měl být už v listopadu.

Související témata:
vbo, David Pik TN.cz