BESIP varuje

Jedete o víkendu na jih? Pozor na uzavírky na trase!

Kolony na silnicích
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Pokud se o víkendu chystáte na jih, využijte pro cestu jinou trasu než přes Hollabrunn. Silnice S3 bude totiž u města v sobotu a v neděli uzavřena. Objízdná trasa bude přetížená. Také na cestě do Itálie vás čekají komplikace.

Na uzavřený hlavní tah v Rakousku upozornil BESIP. "V Rakousku se kvůli stavebním pracím zcela uzavře hojně využívaný hlavní tah (silnice S3) směrem ze Znojma na Vídeň u města Hollabrunn," napsal na facebook.

 

Uzavírka bude trvat od deseti hodin v sobotu 6. července až do nedělních 17 hodin. Objízdná trasa povede přes místní komunikace a bude podle odborníků hodně vytížená. BESIP proto doporučuje cestovat jinudy.

 

Namísto trasy přes Znojmo můžete při cestě do Chorvatska využít té přes Mikulov a poté přes Vídeň. Dá se jet také přes České Budějovice, Linec a napojit se u Štýrského Hradce.

 

Případně je možnost překročit hranice na Slovensko u Lanžhotu a jet přes Bratislavu a Maďarsko. Tato cesta se vyplatí především v případě, že směřujete na jih Chorvatska.

 

 

Komplikace vás čekají také, pokud cestujete do Itálie. "Na hraničním přechodu Kufstein (dálnice A93) je prováděna kontrola a redukce kamionové dopravy ve vybraných dnech a pro kamiony je tam vyhrazen jen pravý jízdní pruh. Tvoří se tam nárazové kolony stojících kamionů a zácpy osobních vozidel v levém pruhu," uvedl BESIP.

 

Okolí Innsbrucku je pro turistickou a tranzitní dopravu zcela uzavřené. Tamní radnice se rozhodla zamezit objíždění vytížené dálnice směrem do Itálie a Německa.

 

Stavební práce pak zpomalují provoz především na cestě do Benátek a k italskému pobřeží Jadranu. "V Itálii se totiž do roku 2021 modernizuje dálnice A4 mezi městy Palmanova a Portogruaro a v tomto důsledku dochází k přetížení v obou směrech," informovali odborníci.

 

 

Pozor si dejte také v Německu, kde se jede Velká cena Moto GP na závodním okruhu v Sachsenringu. Prázdniny o tomto víkendu začínají v Brémách, Dolním Sasku, Sasku, Durinsku a také na jihu Nizozemska.

 

Ve Slovinsku už sice dostavěli poslední úsek dálnice A4 mezi Ptují a hraničním přechodem do Chorvatska, staré mýtné brány ale ještě nejsou zdemolovány. Bourat se budou až do konce července, proto očekávejte dopravní omezení.

epa TN.cz