Comeback po 14ti letech

Camry se vrací do Evropy! Superbu se postaví jako hybrid

Toyota Camry - 33
Zdroj: Toyota
Téma:

Po dlouhých 14 letech Toyota vrací do Evropy model Camry. S velkým sedanem chce posílit pozici v segmentu vyšší střední třídy. Camry tak vyzve třeba Škodu Superb nebo Volkswagen Passat.

Komfortní Camry je celosvětově nejprodávanějším sedanem ve své třídě. Vyrábí se od roku 1982 a prodává se ve více než 100 zemích. V Evropě ale v nabídce chyběl dlouhých 14 let.

 

Vrací se v osmé generaci s hybridním elektrickým ústrojím bez nutnosti dobíjení ze zásuvky. Toyota tak rozšíří evropskou nabídku hybridních vozů na osm modelů.

 

 

Hybridní sestava má nízkou spotřebu i emise, tichý chod, vyšší výkon a dynamičtější odezvu. Tvoří ji 2,5litrový zážehový čtyřválec a elektromotor. Dohromady dají výkon skoro 220 koní. Doplňuje je osmistupňová automatická převodovka e-CVT.

 

Nejnovější generace Camry stojí na platformě TNGA (Toyota New Global Architecture), stejně jako třeba luxusní Lexus ES. Měla by být speciálně odladěná pro evropský trh.

 

Fotogalerie: Toyota Camry se po letech vrací do Evropy

1
/
19
Zdroj: Toyota
Toyota Camry - 35

 

Evropští zákazníci se tak podle automobilky mohou těšit na "potěšení za volantem". Camry slibuje pokrokové technologie, odolnost, spolehlivost, komfort, tichý chod a špičkovou kvalitu jízdy i dílenského zpracování.

 

Kabina s prodlouženou linií střechy dává sedanu sportovní charakter, upoutá i výrazná maska.

 

 

Ergonomickému kokpitu dominuje nová moderní přístrojovka. Pasažéři na zadních sedadlech se mohou nechat rozmazlovat prostorem a pohodlím.

 

Nová Toyota Camry Hybrid se v Evropě začne prodávat v průběhu prvního čtvrtletí 2019.

Související témata:
TN.cz