Býk útočí

Budoucnost Lamborghini? Jednoduše okopírují Porsche!

Lamborghini Huracán Safari
Zdroj: Facebook
Lamborghini Huracán Safari
Téma:

Lamborghini přechází pod křídla Porsche. Bude to znamenat velkou expanzi, a taky další SUV!

V roce 1998 bylo italské Lamborghini těsně před krachem, respektive se potýkalo se zásadními problémy. Jenže pak přišel koncern VW, respektive značka Audi a automobilka ze Sant'Agaty začala vzkvétat. Brutální Aventador, překvapivě použitelný Huracán, připravované SUV jménem Urus a hlavně spousta speciálních modelů, na kterých Lamborghini vydělalo spoustu peněz a získalo si prestiž. Ale teď bude všechno ještě jinak...


DOPORUČUJEME: Svět se obrací naruby, Ferrari bude vyrábět SUV

 

Volkswagen totiž přeřadí Lamborghini pod Porsche, a to už s ním má svoje plány! Rozšířit stávající nabídku, sdílet techniku, připravit další modely... Takže co to všechno znamená? Huracán by se měl vyrábět nejen jako kupé a Spyder, ale taky jako Speedster, Targa a máme se těšit i na ryzí sportovní nářadí SV, tedy něco ve stylu 911 GT3 RS. Větší Aventador s dvanáctiválcovým motorem bude ve dvou karosářských verzích, ale dočkáme se i odlehčeného provedení. Středobodem nabídky bude Aventador V12, ale připravuje se i levnější provedení s osmiválcem a 1000koňové monstrum s hybridním ústrojím.

DOPORUČUJEME: Lamborghini chystá auto, které bude odkazovat na slavnou minulost. Dočkáme se nové Miury?

Jenže ani to není všechno... Huracán by měl transformovat i do lehkého SUV (viz. úvodní obrázek) a Lamborghini by se mělo dočkat i luxusního sedanu. Něco vám to připomíná? Ano, přesně tohle prožilo Porsche!

Související témata:
TN.cz