GT vs. Bullitt

Brutální palba, nebo pohodové bublání? Souboj mustangů!

Splnil jsem si sen. A to dokonce dvakrát! Projel jsem se v legendárním Fordu Mustang. V autě, které vždycky vyvolávalo emoce, které všichni znají a všichni milují.

Klasický Mustang byl agresivní, nepředvídatelný a měl pouze jeden cíl: Vyvolat emoce! Řidič mnohdy ani netušil, jak se auto po sešlápnutí plynu zachová. Musel být pořád ve střehu, využít své jezdecké schopnosti a zkušenosti. A přitom mít adrenalin na maximu a skvěle se bavit.

 

Když jsem dostal možnost porovnat Mustanga GT Convertible s jeho divokým sourozencem Mustangem Bullitt, neváhal jsem ani vteřinu.

 

 

"Gétéčko" má pod kapotou pětilitrový osmiválec do véčka s výkonem 451 koní a točivým momentem až 529 Nm. Zadokolka má zcela nezávislé zavěšení kol, adaptivní a zcela nastavitelný podvozek. K tomu fantastický design.

 

Bullitt vychází z legendy, která vznikla po “honičce“ ve filmu Bullittův případ se Stevem McQueenem. Je to vylepšená verze s větším výkonem a ještě agresivnějším designem. Karoserie je podle filmového vzoru tmavě zelená a Bullitt dostal taky větší černá kola, červené brzdiče a další agresivní detaily.

 

Fotogalerie: Legenda v novém kabátě - Ford Mustang Bullitt

1
/
31
Zdroj: TN.cz
Ford Mustang Bullitt - 47

 

Zásadní změna se však odehrála pod kapotou. Základem je pořád pětilitrový osmiválec do véčka, ale přibylo otevřené sání, úpravou prošly škrtící klapky a vůz dostal řídící jednotku z vrcholné sportovní verze Mustangu Shelby GT 350.

 

 

Tak který z mustangů tenhle souboj vyhrál? Zelený divočák nebo sporťák se stahovací střechou? Podívejte se sami v našem videotestu.

 

Další videotesty najdete ZDE!

Související témata:
TN.cz / Adam Kozák