Co to provedli?

BMW šokovalo obřími ledvinkami. To má být budoucnost, co na ni říkáte?

BMW Concept 4 - 13
Zdroj: BMW / Profimedia
Téma:
BMW

BMW si pro autosalon v německém Frankfurtu připravilo několik novinek. O které se bude diskutovat nejvíce? Nejspíš o studii BMW Concept 4, vždyť se podívejte na jeho předek!

Mřížka chladiče vytvarovaná do takzvaných ledvinek, to je léta znak každého BMW. Konzervativní příznivci německé značky typickou přední masku brání a odmítají jakoukoliv změnu, ale BMW je v poslední době vůbec neposlouchá - ledvinky rostou a rostou…

 

Rozruch kvůli nim vzbudila už modernizovaná vlajková limuzína řady 7 představená na začátku roku. Zvětšené ledvinky byly terčem kritiky i posměchu.

 

 

Šéf designu BMW Adrian van Hooydonk nedávno vysvětloval, že ledvinky rostou hlavně kvůli asijským zákazníkům, kteří si potrpí na velké až opulentní ozdoby a chtějí, aby chromovaná maska jejich BMW zářila na dálku. Starší usedlejší maska prý působí lacině.

 

Teď BMW ukázalo, kam až může zajít. Studie BMW Concept 4 má nastínit budoucí podobu BMW 4 a také ukázat, jak by mohlo vypadat elektrické sportovní kupé BMW i4, které má dorazit v roce 2021.

 

Zboku je to paráda - krásná kombinace elegance a sportovního stylu tak, jak to BMW umí.

 

 

Pohled zepředu je ale dost šokující. Konzervativním fanouškům určitě vyrazil dech. Ledvinky jsou protažené do výšky, což jim dává hodně zvláštní tvar. Přišly o vertikální žebrování. A hlavně jsou skutečně obrovské.

 

 

Asijští zákazníci nejspíš budou nadšeni. Ale co ti evropští? Jak se nové ledvinky líbí vám?


Anketa

Co říkáte na novou masku budoucích BMW?

Hlasovalo 304 lidí.

 

Jde sice zatím jen o studii, ale automobilka sama uvádí, že je z 85 procent hotovo a Concept 4 opravdu hodně napovídá, jak bude vypadat sériově vyráběná řada 4. Navíc má jít o interpretaci nové DNA budoucích vozů mnichovské značky.

 

Designéři se prý inspirovali u klasiky - někdejšího BMW 328, roadsteru z konce 30. let minulého století.

 

 

Uvidíme, jak si s navrženými ledvinkami ještě pohrají a jak velkou masku nakonec dostanou sériové verze budoucích modelů.

 

 

BMW kromě odvážného konceptu vystavilo ve Frankfurtu další aktuální novinky - novou řadu 1, BMW 3 Touring, M8 a 8 Gran Coupé i novu X6 včetně černočerné varianty Vantablack - i její "svítící" ledvinky jsou mimochodem už dost výrazné…

 

Fotogalerie: BMW Concept 4 zaujal hlavně obřími ledvinkami

1
/
8
Zdroj: BMW / Profimedia
BMW Concept 4 - 12

Související témata:
TN.cz