Nový T-Roc Cabriolet

Automobilky kříží SUV už i s kabriolety. VW T-Roc přijde o střechu

Nový T-Roc Cabriolet - 32
Zdroj: Volkswagen
Téma:

Slovo crossover dostává zase o něco širší význam. Křížení populárních SUV s malými městskými vozy i se sportovními kupé teď Volkswagen posouvá na novou úroveň. Model T-Roc smíchá s kabrioletem, prostě mu uřízne střechu.

Volkswagen zanedlouho představí ve světové premiéře nový T-Roc Cabriolet1. Otevřená varianta tak rozšíří paletu oblíbených crossoverů.

 

Sama tvrdí, že přináší svěží vítr do segmentu SUV (Sport Utility Vehicle) a na rostoucí trh vstoupí s nevšedním lifestylovým charakterem.

 

T-Roc Cabriolet nabízí – jako první otevřený kompaktní crossover – kombinaci zvýšené polohy sedadel, která je pro SUV typická, a zážitků z jízdy v kabrioletu.

 

Nový T-Roc Cabriolet bude oficiálně představen na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem, který se koná ve dnech 12. až 22. září.

 

 

T-Roc Cabriolet má klasickou skládací střechu z tkaniny, čímž navazuje na tradice modelů Brouk a Golf. Sériově dodávaná skládací střecha s automatickým ovládáním se otevře během devíti sekund. Otevírat i zavírat se dá také za jízdy rychlostí do 30 km/h, odjišťuje a zajišťuje se elektromechanicky.

 

Cestující mají v kabrioletu ochránit mimo jiné výsuvné ochranné prvky za zadními sedadly pro případ převrácení. Systém, použitý v modelu T-Roc, se po překročení definovaného příčného zrychlení nebo náklonu vozidla vysune během zlomku sekundy v blízkosti zadních opěrek hlavy.

 

T-Roc Cabriolet má navíc vyztužený rám čelního okna a další výztuhy skeletu karoserie.

 

Volkswagen kabriolet za příplatek vybaví nejnovější generací informačních a zábavních systémů (MIB3). Nový systém disponuje jednotkou pro připojení k internetu včetně integrované karty eSIM. Kabriolet tak může být nepřetržitě připojen k internetu. Informace jsou zobrazovány na displeji informačního a zábavního systému s úhlopříčkou až 8 palců. V kombinaci s digitálním panelem přístrojů s úhlopříčkou 11,7 palce vznikne ”Digital Cockpit“, přístrojová deska s kompletně digitálními zobrazovacími systémy.

 

Zákazníci budou mít na výběr výbavy ”Style“ a sportovní ”R-Line“. Sportovní styl mají už v základu evokovat mlhové světlomety, sportovně nastavený podvozek a progresivní řízení s posilovačem závislým na rychlosti jízdy.

 

 

T-Roc Cabriolet s pohonem předních kol bude k mání se dvěma zážehovými motory přeplňovanými turbodmychadlem o výkonu 116 koní (85 kW) nebo dokonce 150 koní (110 kW).

 

Slabší litrový tříválec je sériově vybaven šestistupňovou přímo řazenou převodovkou, výkonnější 1,5litrový čtyřválec 1,5 litru může mít i sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku.

 

Na trh Volkswagen nový model vypustí příští rok na jaře.

 

Podívejte se na snímky studie, která je podle německé automobilky hodně blízká sériové verzi.

 

Fotogalerie: Crossover VW T-Roc přijde o střechu

1
/
16
Zdroj: Volkswagen
Nový T-Roc Cabriolet - 36

TN.cz