Tohle je budoucnost?

Auto jako dron, rakev, kinder vejce i kavárna. 15 nejulítlejších konceptů

Ulítlé koncepty ze Ženevy
Zdroj: GIMS / Profimedia / Výrobci

Opravdu je tohle budoucnost autodopravy? Některým nápadům více i méně známých výrobců automobilů se asi budete hodně divit. Podívejte se sami...

Jsou podivné, bláznivé a některé i dost ošklivé. Tohle jsou vize budoucnosti na ženevském autosalonu. V některých případech je to hodně mimo, ale mnohé studie už brzy mají vyjet do provozu.

 

Audi + Italdesign - Pop.Up Next

Tohle zjevení vychází ze spolupráce Audi a Airbusu pod hlavičkou firmy Italdesign. Jedná se o aktualizovanou verzi Pop.Up, kterou Italdesign představil už vloni. A co že to umí? Kvadrokoptéra od Airbusu popadne dvoumístnou kapsli z podvozku od Audi a odletí s tím kamkoliv budete chtít. Jak jednoduché... Konstruktéři si pohráli se systémem, který má kabinu odpojit od kol a pak zase spojit. Audi dodalo i své know-how v oblasti elektromobility a vznikl tenhle kříženec auta a dronu, který na rozdíl od jiných konceptů létajících aut, nepotřebuje speciální místo pro přistávání, prostě dosedne zpátky na podvozek. No, je to ještě všechno ve fázi výzkumu, ale minimálně do sci-fi filmů se to hodí už teď.

 

 

 

 

1
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
TN.cz