Hledej
kuriózní kutilství

Auto drželo v kuse jen díky provazu a páskám. Řidič měl zákaz řízení

Auto ve velmi špatném technickém stavu v Ostravě-Porubě - 4
Zdroj: Policie ČR

Vozidlo velmi zvláštního vzhledu upoutalo pozornost ostravských policistů. Auto drželo pohromadě jen díky plastovým stahovacím páskám a lanu. Policisté vozidlo zastavili a zjistili, že řidič nemá ani oprávnění řídit.

První červencový týden zaujalo policisty v Ostravě kreativně "spravené“ auto. Dveře u řidiče byly ke zbytku auta připoutány lanem. Oproti tomu předek vozidla majitel upevnil plastovými páskami. "Výčet jednotlivostí by byl obsáhlý, proto přikládáme fotografie,“ shrnula mluvčí policie Gabriela Pokorná.

 

Při kontrole potom policisté zjistili, že sedmačtyřicetiletý muž nemá ani řidičský průkaz a má zákaz řízení až do roku 2020.

 

"Muž se ke svému jednání doznal a vyslechl si sdělení podezření pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dále je ještě podezřelý z přestupkového jednání,“ dodala Pokorná.

 

 

Není to ale první případ kreativního řidiče v Moravskoslezském kraji. V březnu si policie všimla auta s přívěsným vozíkem, u kterého jedno kolo nahrazoval skateboard. "Dechová zkouška byla pozitivní. Řidič tenkrát doznal požití francovky a odůvodnil jej léčebným účinkem,“ okomentovala Pokorná.


GALERIE: Auto ve velmi špatném technickém stavu v Ostravě-Porubě

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Auto ve velmi špatném technickém stavu v Ostravě-Porubě - 1

ts TN.cz