Miliardáři šetří?

Auta největších boháčů: Mají miliardy, ale jezdí v levných kárách

Auto jako symbol společenského postavení? Tihle boháči to vyvracejí. V čem jezdí miliardáři? Možná vás to překvapí.

Nejbohatší muži světa mnohdy řídí auta, o která by se leckterý český podnikatel ani neopřel. Třeba takový Jeff Bezos, zakladatel internetového obchodu Amzon a nejbohatší člověk moderních dějin, jehož majtetek se odhaduje na víc než 3 biliony korun… Jezdí v Hondě Accord za necelých 400 tisíc.

 

Řada boháčů dává přednost ekologickým vozů. Například spoluzakladatel Googlu Sergey Brin už léta jezdí svým oblíbeným hybridem, Toyotou Prius v hodnotě 680 000 korun.

 

 

Britská firma GoCompare podnikající ve finančních službách vydala přehled nejlevnějších vozů, které vlastní nejbohatší muži světa. Vyplývá z něj, že například dřívější generální ředitel Microsoftu Steve Ballmer jezdí dlouhá léta obyčejným fordem, jednoduše proto, že jeho otec pracoval jako manažer ve Ford Motor Company.

 

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg často řídí černý vůz Acura TSX, jehož hodnota je jen něco málo přes 600 tisíc korun. Vyhovuje mu prý, že je bezpečný a pohodlný.

 

Podívejte se na přehled devíti miliardářů a jejich vozů, včetně cen, které můžete porovnat s jejich celkovým bohatstvím:

 

Steve Ballmer

 

Manažer, investor, bývalý výkonný ředitel Microsoftu

 

Celkový majetek: 923,3 miliardy Kč

 

Vůz: Ford Fusion Hybrid

 

Hodnota: 560 000 Kč

 

Auta miliardářů

TN.cz