Úředníci ve škodovkách

780 milionů za 1300 škodovek. Stát rozjel obří obměnu vozového parku

Výrobní linka v Mladé Boleslavi
Zdroj: Profimedia

Čeští úředníci budou jezdit ve škodovkách. Mladoboleslavská automobilka totiž vyhrála sedm z osmi kategorií obří státní zakázky na obměnu vozového parku a během následujících dvou let dodá ministerstvům a jejich podřízeným institucím 1370 aut různých modelových řad a specifikací.

Obří státní zakázka má hodnotu přes 784 milionů, jde tak o jednu z největších veřejných soutěží na nákup nových vozů v Česku. Supertendr vypisovalo ministerstvo financí, které poptávalo nové vozy pro 10 ministerstev a jejich podřízené organizace. Dohromady pro 139 státních institucí.

 

Škoda Auto podle podepsaných smluv poskytne státním orgánům zhruba 1 370 aut v celkové hodnotě 784 300 000 korun. V sedmi kategoriích bude Škodovka postupně dodávat modely Fabia Combi, Octavia, Octavia Combi, Octavia Scout, Superb, Karoq a Kodiaq.

 

Prvních 30 vozů Škoda Octavia Combi Ambition 1,6 TDI/85 kW převzala vězeňská služba.

 

 

Úřednická auta zahrnují řadu prvků volitelné výbavy, kterou si zadavatel nadiktoval. Jedná se například o navigaci, parkovací senzory a u některých kusů i střešní nosiče, tažné zařízení nebo sněhové řetězy.

 

Ke všem dodaným automobilům dostane stát předplacený servis na 5 let, či 150 000 ujetých kilometrů.

 

 

Podle automobilky zajistil úspěch v supertendru hlavně výhodný poměr mezi pořizovací cenou a užitnou hodnotou. A také poměrně nízké servisní náklady. Body ve výběrových řízeních sbírá i za slušnou spolehlivost a také kvůli tomu, že si škodovky ve svých třídách drží cenu lépe než většina konkurentů, což je zásadní ekonomický parametr při kalkulaci obměn vozových parků.

TN.cz