Nirvána za volantem

10 úžasných evropských silnic pro nadšené řidiče. Která je ta nej?

Nejkrásnější evropské silnice pro skutečné řidiče - 13
Zdroj: Ford Europe
Téma:

Kde v Evropě můžete za volantem zažít nirvánu? Automobilka Ford se několik let snažila vytipovat řidičsky nejúžasnější evropské silnice. Vznikl zajímavý videoprojekt, který spojuje úžasné cesty, přírodu a burácení motorů sportovních modelů Fordu. A která silnice nakonec zvítězila?

Kultovní Ford GT, Mustang Convertible, Bullitt, nadupaný Ford Focus RS nebo Fiesta ST postupně burácejí na horských silničkách, ženou se přes vysoké mosty, kroutí se v nekonečných serpentinách. Kolem krásná příroda a hlavně úžasný zážitek za volantem. O ten tu jde především.

 

Motoristický novinář Steve Sutcliffe pro evropské zastoupení Fordu natáčel ty nejzajímavější evropské silnice. Vznikl úžasný soubor videí, které jeho cesty dokumentují.

 

A vznikl také seznam silnic, které jsou podle Sutcliffa ty skutečně nejatraktivnější. Hodnotil samozřejmě zážitek a vzrušení za volantem, ale i povrch a kvalitu vozovky a také celkové prostředí a přírodní scenérie kolem, pohostinnost regionu nebo jídlo a pití, které mohou cestovatelé v oblasti ochutnat.

 

Která silnice nakonec v hodnocení zvítězila? Sutcliffe našel "nirvánu" v portugalských horách, na zakroucené N304 na severu země. Silnička dostala 57 z 60 možných bodů.

 

 

Je široká, má perfektní povrch, rytmické zákruty a poskytuje neuvěřitelné výhledy. “Nejlepší ze všeho je, že řidiči ji používají jen zřídka. Za tři dny natáčení jsme potkali maximálně 20 aut. V okolí je několik podobných cest na sever i na jih, šílená N304 je hodně zakroucená a nemusí být po chuti každému, ale pro náročné řidiče je to opravdu nezapomenutelná trasa,” hodnotí nadšeně Steve Sutcliffe, který silničku brázdil ve žlutém Fordu Focus ST.

 

Další body získal region na hranicích přírodního parku Alvãoza za dobré a nepředražené hotely, skvělé malé kavárny, vodopády v okolí i divokou řeku Olo - to vše dopomohlo portugalské silnici N304 k prvenství.

 

Podívejte se na video, které v jejích zatáčkách vzniklo. Ale určitě omrkněte i dalších devět vybraných evropských silniček, stojí to za to…Tady je TOP 10 podle Fordu:

 

Trasa 1: N304 v severním Portugalsku

 

1
2 3 4 5 6 7 8 9 10
Související témata:
TN.cz