Publikováno 20. 4. 2018
Tvrdé srovnání

10 nejhorších aut současnosti? Luxusní značky pohořely

Tesla Model X
Zdroj: Tesla

Že se do nelichotivého žebříčku dostane takový Fiat 500, asi nikoho nepřekvapí. Tohle autíčko prostě nemá dobrou pověst a v podobných hodnoceních propadá dost často. Ale mezi desítkou nejméně spolehlivých aut pro rok 2018 jsou i vozy, které byste tam možná nečekali.

Výsledky velkého srovnání spolehlivosti zveřejnila spotřebitelská organizace Consumer Reports, která během ročního testování v reálném provozu posuzovala přes 640 000 vozidel.

 

Sleduje se 17 klíčových oblastí – motor, brzdy, převodovka, těsnost systémů, elektronika, spolehlivost pohonu všech kol... Každý problém pak podle závažnosti ubírá známku posuzovaných aut. Na srovnání se výrazně podílejí přímo majitelé vozů, kteří problémy hlásí a auta hodnotí. A projevuje se i poměr kvality a ceny.

 

 

Nutno dodat, že se posuzují jen auta z amerického trhu. Třeba škodovky nebo dacie tak mezi nimi nenajdete.

 

Následující auta dostala od řidičů a profesionálních testerů nejhorší hodnocení. Uvedené modely jsou podle nich nejméně spolehlivé a jejich majitelé musejí počítat s tím, že pravděpodobně pojedou do servisu velmi brzy poté, co si takové auto pořídí.

 

TN.cz