Zajímavý nápad

Maluch jako moderní autíčko: Jak by se vám líbil legendární prcek novém?

Legendární Fiat 126 v novém designu - 13
Zdroj: MA-DE Studio
Téma:

Fiat 126 se stal legendou hlavně v bývalém východním bloku. Vyráběl se od roku 1972, kdy nahradil svého neméně slavného předchůdce Fiat 500. Co myslíte, měl by Maluch následovat "pětistovku" a vrátit se na trh v novém designu? Podívejte se, jak by mohl vypadat.

Fiátek, který dostal přezdívku Maluch, patřil s celkovou produkcí téměř 4,7 milionu kusů k nejúspěšnějším modelům značky. Vyráběl se pod licencí v Polsku a zařadil se mezi nejpopulárnější vozy ve střední a východní Evropě.

 

Italské designové studio MA-DE teď přišlo s nápadem, jak Maluchovi znovu vdechnout život.

 

"V nové koncepci 126 neztrácí svou identitu, ta je naopak spíše posílena. U 126 Vision jsme se rozhodli pro novou interpretaci některých nezaměnitelných stylistických prvků, jako je například zúžená střecha vzadu a čtvercové světlomety," popisuje svou vizi italské studio. "Nový" Maluch dostal o něco větší rozměry, stylová zrcátka se směrovkami, diodové světlomety a větší kola v retro designu - podívejte se v galerii na konci článku.

 

 

Představa zatím existuje jen na vizualizacích, ale možná by si Maluch opravdu moderní verzi zasloužil, co myslíte?

 

Anketa

Líbí se vám nový návrh Fiatu 126?

Hlasovalo 154 lidí.
 

 

Fiat nedávno opět prodloužil život jinému kultovnímu miniautíčku - slavné pětistovce. A vsadil na ni svou budoucnost. Na retro vzhled Italové vsází už řadu let, ale nová pětistovka tentokrát vyjela jako 3,63 metru dlouhý elektromobil Fiat 500e s dojezdem 320 km.

 

 

Fiat si dost věří, protože ceny nasadil hodně vysoko - hatchback vyjde na téměř 900.000 korun, kabrio na necelý milion.

 

Nová elektrická platforma by mohla být skvělou příležitostí, aby se vrátil i Fiat 126. Třeba o tom začnou v Itálii přemýšlet…

 

 

Fiat 126 debutoval v roce 1972 na autosalonu v Turíně jako moderní náhrada za původní Fiat 500. Autíčko bylo obzvlášť populární v Polsku, kde Fabryka Samochodów Małolitrażowych (později Fiat Auto Poland) montovala Polski-Fiat 126p až do roku 2000. Polská verze se od italského originálu lišila vyšším podvozkem a jinou mřížkou chladiče. V Itálii se Fiat 126 vyráběl do roku 1980, v ostatních zemích skončil jeho prodej v roce 1993, kdy byl nahrazen Fiatem Cinquecento. Oblíbený byl také v bývalé Jugoslávii, kde vozítko pod licencí vyráběla automobilka Zastava.

 

Fotogalerie: Kultovní Maluch v retro designu

1
/
8
Zdroj: MA-DE Studio
Legendární Fiat 126 v novém designu - 14

Související témata:
TN.cz