Premiéra už v dubnu

Jak bude vypadat Kodiaq po faceliftu. Škoda slibuje i technické vylepšení

Přepracovaná Škoda Kodiaq na prvních skicách - 8
Zdroj: Škoda Storyboard
Téma:

Tři designové skici přináší první pohled na přepracovaný model Škoda Kodiaq. Facelift už je hotový, Škodovka modernizovanou verzi představí 13. dubna.

Úspěšné velké SUV značky Škoda dostane přepracovanou podobu. A automobilka slibuje, že změny nebudou jen v designu, ale i v technice. První pohled na facelift přináší na třech designových skicách.

 

První skica ukazuje ještě výraznější příď přepracovaného Kodiaqu. Má nový design kapoty a vzpřímenější, šestihrannou masku chladiče, na níž jsou patrné masivní zdvojené lamely.

 

 

Přední světlomety jsou užší než u předchůdce a vytvářejí společně s mlhovkami umístěnými pod nimi novou "čtyřokou" světelnou grafiku. Výrazně upravený je i přední nárazník, který je po obou stranách orámovaný prvky ve tvaru písmene L. Má širší centrální přívod vzduchu a dekory v barvě hliníku.

 

 

Druhá skica nabízí detailnější pohled na nový design předních světlometů. LED moduly jsou umístěné nad sebou a vytváří charakteristický světelný rukopis.

 

 

Třetí skica pak ukazuje ostře vykreslené zadní svítilny, které jsou stejně jako přední světla užší než u předchůdce. Vyznačují se krystalickými tvary a designem v typicky škodováckém tvaru písmene C.

 

 

S uvedením modelu Kodiaq v roce 2016 založila Škodovka svou současnou SUV rodinu, kterou charakterizuje názvosloví s písmenem "K" na začátku a písmenem "Q" na konci.

 

 

Kodiaq, který se na přání dodává i v sedmimístném provedení, byl během necelých pěti let vyroben ve více než 600.000 kusech a je dostupný na 60 trzích celého světa.

 

Světová premiéra přepracovaného modelu se uskuteční 13. dubna

Související témata:
TN.cz