Ke srážce chybělo málo

Hrozivá chyba řidiče autobusu. Nedal přednost hasičům, nevšiml si semaforu

Téma:

Ke srážce chybělo pár metrů. Nebo spíš centimetrů. Nebýt bleskurychlé reakce řidiče hasičské cisterny, mohlo být hodně zle.

"Znovu prosíme všechny řidiče, neberte prosím semafory u hasičské zbrojnice na lehkou váhu, nejsou zde bezdůvodně a jejich spuštění trvá pouhou chvíli," vyzývají hasiči z Brandýsa nad Labem. A připojují video zachycující výjezd cisterny, který mohl skončit tragédií - podívejte se v úvodu článku.

 

Hasičské vozy musí od stanice v Brandýse nad Labem vyjíždět na poměrně frekventovanou hlavní silnici do Kralupské ulice. Cestu k zásahu jim má usnadnit semafor - jakmile hasiči vyrážejí k zásahu, rozsvítí se nad hlavní silnicí i vedle ní červená.

 

 

Šofér rozjetého autobusu si však signalizace nejspíš vůbec nevšiml, ani nebrzdil a vjel cisterně přímo do cesty. Na záběrech je vidět, jak málo chybělo.

 

"Video sem neumísťujeme s úmyslem napomínání nebo potrestání daného řidiče, berte ho prosím pouze jako prosbu, protože nedodržováním semaforů ohrožujete nejen sebe, ale i nás a případné další osoby, čekající na příjezd pomoci," podotýkají hasiči z Brandýsa na Facebooku.

 

 

Světelná signalizace byla podle nich zapnutá včas. Červená se rozsvítila 15 vteřin před výjezdem cisterny na hlavní silnici, kde řidiče na semafor upozorňuje i dopravní značka. Nejde však o úplně běžný semafor. Červená se tu rozsvítí jen v mimořádných situacích, proto s ním nejspíš autobusák vůbec nepočítal.

 

 

"Samozřejmě jsme si vědomi že řidiči mohou semafory přehlédnout, a tak naši strojníci VŽDY kontrolují volný výjezd v protilehlých zrcadlech. Při dnešním výjezdu řidiči zastavili ukázkově," dodávají hasiči a znovu opakují, že jim nejde o veřejný lynč šoféra autobusu, ale spíš o výzvu, aby motoristé dávali pozor.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz