Likvidace plamenů

Auto na plyn začalo hořet za jízdy na dálnici D8. Nebyl to první případ!

Martin Kočárek
Martin Kočárek
Publikováno 29. 7. 2020
Téma:

Dva požáry aut na plynový pohon během pouhých dvou dnů teď řešili hasiči na Ústecku. Jeden z automobilů začal hořet při jízdě na dálnici. Tu museli hasiči během likvidace požáru uzavřít.

Auto se vznítilo za jízdy na dálnici D8. Řidič stačil zastavit u dálničního sjezdu na Sulejovice a z auta utéct. Během chvíle bylo v plamenech. Hasiči požár zlikvidovali během několika desítek minut. Plynovou nádrž ochlazovali vodou a po dohašení ji uzavřeli, aby plyn nemohl unikat a případně nedošlo k výbuchu.


"Během dvou dnů jsme hasili dva požáry osobních aut na plyn. Příčiny požáru se vyšetřují u obou těchto případů,“ potvrdil mluvčí hasičů Lukáš Marvan.


V pondělí shořelo auto na plyn v Děčíně, také tady zatím není jasná příčina. Podle hasičů bylo auto zaparkované a plameny poškodily i další zaparkované vozy.

 


Nejčastějšími příčinami požáru plynových aut bývá špatné zacházení v kombinaci se zanedbanou údržbou. Samovolně hasit bychom se měli pokusit jen malé plameny. "Platí obecná pravidla, pokud je požár v počátečním stadiu, vyplatí se ho hasit vlastními silami, pokud už je ve stadiu, kdy se rozhořel a je větší, tak je bezpečné od automobilu ustoupit a počkat na příjezd jednotky,“ dodal Marvan.


Pokud mají vozy na plynový pohon předepsanou údržbu, jsou podle odborníků stejně bezpečná jako jakákoli jiná spalovací auta.

ls TN.cz