Odstrašující případ

Drsné VIDEO: Řidička srazila dívku. Před přechodem ani nezpomalila!

Téma:

Tohle video není pro slabé povahy, varuje policie ze slovenského Prešova. Přesto záběry drsné nehody zveřejnila jako odstrašující případ.

Podobné situace na přechodech přes víceproudou silnici jsou velmi časté a velmi nebezpečné. Chodci vstupují zleva do vozovky a zatímco auto v levém pruhu jim zastaví, řidič v pravém pruhu je přehlédne.

 

Přesně takový scénář měla pondělní nehoda ve slovenském Prešově. Skončila drsným střetem - rychle jedoucí auto v pravém pruhu srazilo mladou chodkyni. Hrůzné okamžiky zachytila palubní kamera.

 

"Video není vhodné pro citlivé povahy," upozorňuje prešovská policie. Přesto se rozhodla záběry zveřejnit, aby upozornila řidiče, že si mají v podobných rizikových situacích dávat dobrý pozor. Ten příklad je skutečně odstrašující. Na záběrech je vidět, že vozidlo v levém pruhu zpomaluje a zastavuje, dvojice chodců na přechodu tak vstoupí do vozovky. Pak se ale přiřítí jiné auto v pravém pruhu…

 

 

"Šlo o kolizi mezi osobním motorovým vozidlem značky Hyundai, které řídila 38letá žena z Prešova. Druhým účastníkem byla 21letá chodkyně, také z Prešova," uvádí policie.

 

 

Chodkyně po nárazu od auta doslova odlétla. Přesto utrpěla naštěstí jen lehké zranění. "Dechové zkoušky byly u obou žen negativní," dodali policisté.

TN.cz