MHD

Do autobusů se vracejí koženkové sedačky. Důvodem je koronavirus

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť
Aktualizováno 21:06
14.2. 2021 21:05
Téma:

Do autobusů městské hromadné dopravy se začínají vracet koženkové sedačky. A důvodem je pandemie koronaviru. Dopravci musí teď interiéry dezinfikovat častěji a koženka se čistí snadněji. Ne všichni cestující jsou ale z téhle novinky nadšeni.

Tatra, Škoda nebo Karosa. Asi každý má zkušenost s cestováním legendárními městskými autobusy s koženkovými sedačkami. Před dvaceti lety se ale začal interiér městských autobusů měnit.Koženkové sedačky nahrazovaly látkové. Především kvůli většímu komfortu cestujících.

 

Dopravní podniky musejí teď v době koronavirové pandemie řešit, více než kdykoliv jindy, čistotu a dezinfekci. Pro návrat k legendárním koženkovým sedačkám se proto rozhodli třeba v Českých Budějovicích.

 

 

Zatím je otestovali v jednom autobusu. "Ty koženkové sedačky se snáze udržují, čistí, na rozdíl od těch látkových," uvedla mluvčí Dopravního podniku města České Budějovice Barbora Smudková.

 

Dalších devět autobusů s koženkovými sedačkami začne jezdit v Českých Budějovicích na jaře. Průzkum si před pár lety nechala udělat i pražská integrovaná doprava. Výsledky ukázaly, že koženkové sedačky by v autobusech uvítalo nejvíce cestujících a i pražský dopravní podnik se k nim proto postupně vrátil.

tn TN.cz