Českokrumlovsko

Další problémy s uzavřeným mostem, stavbu komplikuje nestabilní svah

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť
1.9. 2020 12:47
Téma:

Hlavní silnice mezi Českými Budějovicemi a hranicemi s Rakouskem zůstane uzavřena o měsíc déle, než bylo plánováno. Důvodem je oprava mostu, kterou komplikuje nestabilní svah. Koncem května se tam pod kamionem utrhla krajnice.

Opravu mostu vedoucího nad železnicí u Netřebic na Českokrumlovsku provázejí komplikace od začátku prací. Stavbaři pracovali vždy na jedné polovině mostu, přes tu druhou mohla projíždět pouze nákladní auta.

 

Jenže po zhruba třech týdnech od začátku prací se pod těžkým kamionem utrhla část krajnice na nájezdu na most. Silnice tak musela být na více než dva týdny úplně uzavřena a objížďka vedla přes Český Krumlov. Doprava ve městě kvůli tomu kolabovala."Ten provoz je šílený. Přejít se to vůbec nedá," popsala jedna z obyvatelek Českého Krumlova.

 

Další komplikace přišla, když na objízdné trase havaroval kamion. Řidiči se tak rázem ocitli v pasti. Na té křižovatce se dostali do situace, kdy neměli jinou možnost, než se otočit. Objízdná trasa byla uzavřená, hlavní trasa byla uzavřená.

 

 

Opravy mostu měly skončit na konci září. Kvůli nestabilnímu podloží na nájezdu k mostu se ale práce protáhnou o měsíc. Stavbaři musejí svah zpevnit, aby nedošlo k dalšímu sesuvu. Uzavírka by tak měla skončit až na začátku listopadu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / TV Nova