Logan a Sandero

Dacie mají problém. Za jízdy se jim může otevřít kapota, musí do servisů

Dacia
Zdroj: Profimedia
Téma:

Dacia Logan a Sandero jsou svolávány do servisů na výměnu přední kapoty. Informuje o tom portál Svolávačky.cz.

U vozů Dacia modelové řady Logan a Sandero hrozí nepříjemné potíže. Na zajišťovacím držáku zámku přední kapoty se mohou vytvořit trhliny. "Pokud je zajišťovací lišta prasklá, nelze v extrémním případě vyloučit, že se kapota za jízdy otevře," uvedl pro web kfz-rueckrufe.de člen představenstva Renault Deutschland AG Martin Zimmermann.

 

Svolávací akce, o které informuje portál Svolávačky.cz, se zatím týká 24.950 aut vyrobených v různých obdobích mezi 2. zářím 2020 a 15. lednem 2021.

 

 

Pokud při kontrole mechanici odhalí zmíněnou závadu na zamykacím mechanismu, bude nutná oprava, která zabere něco málo přes čtyři hodiny.

 

Modelů Dacia Sandero a Logan MCV se týkala i jiná svolávací akce na začátku letošního roku. U vozů s dieselovým motorem 1.5 dCi vyrobených od září 2017 do října 2018 hrozilo poškození startéru, pokud zůstal klíč zablokovaný ve startovací poloze. V extrémním případě mohl startér dokonce začít hořet. Stejný problém hrozil i některým vozům modelu Duster. Více ZDE.

 

 

Vloni Dacia vyhlásila tři svolávací akce, které se týkaly také Dusteru, Loganu a Sandera. Problémy byly s brzdovými destičkami, kabelem baterie a rámem sedadla.

 

 

Pokud si chcete ověřit, zda se svolávací akce může týkat vašeho vozu, nejspolehlivější je se obrátit na autorizovaný servis a požádat o bližší informace. Po nahlášení VIN kódu vozidla zjistíte, zda se na vašem autě závada vyskytuje, či zda již byla případně vyřešena předchozím majitelem.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz