Škoda za čtvrt milionu

Chodil po Praze a ničil auta. Štvou mě zbohatlíci, vysvětloval svoje běsnění

Vandal poničil zhruba dvacet aut - 7
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Bohatým brát a chudým dávat, tohle zbojnické motto si vyložil po svém 32letý vandal v Praze. Prý ho štvou zbohatlíci, a tak se vydal do ulic, aby je ztrestal. Nikomu ale nic nedával, jen ničil.

Zhruba dvacítku aut poničil v neděli 32letý muž v ulicích Prahy. Chodil po městě a ukopával z aut zrcátka. Policistům pak řekl, že ho štvou zbohatlíci a že kvůli bohatým lidem přišel o práci. "Proto si prý záměrně vybírá drahá auta a svého činu rozhodně nelituje," doplnila policejní mluvčí Hana Křížová.

 

Hlášení o řádění vandala přijal policejní dispečink v neděli před devátou hodinou ranní od obyvatel Bělčické ulice v Praze 4. Oznamovatel popsal i oblečení, aby policisté mohli muže lépe identifikovat.

 

Na místo vyjelo několik hlídek, které v ulici objevily asi šest poškozených vozidel. Po chvíli v nedalekých garážích narazili i na vandala. Okamžitě se přiznal a vyklopil i to, že stihl poškodit zhruba 14 až 20 aut.

 

 

Během vykládání pohádky o pomstě zbohatlíkům žmoulal v ruce pytlík s bílým krystalickým práškem. "K tomu jim řekl, že neví, co to je za látku a sáček zahodil na zem. Následnou detekcí policisté zjistili, že se jedná o pervitin v množství necelých 10 gramů," vysvětlila policejní mluvčí.

 

 

Třicátníka policisté na místě zadrželi a převezli na služebnu. Podle předběžných odhadů způsobil škodu přesahující čtvrt milionu. V případě odsouzení za poškozování cizí věci a přechovávání drog mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Podívejte se na výsledky jeho trestné výpravy proti bohatým:

 

Fotogalerie: Vandal ukopával z aut zrcátka

1
/
5
Zdroj: Policie ČR
Vandal poničil zhruba dvacet aut - 9

Související témata:
TN.cz