Aktualizováno 9.2. 2017 12:54
Vymění ho za limuzínu

Zeman si oblíbil Kodiaq! Je tam víc místa, lépe se do něj nastupuje

Zdroj: TV Nova

Prezident Miloš Zeman dostane nový služební vůz. V Lánech už si prý vyzkoušel první mladoboleslavské SUV a líbí se mu hlavně to, že auto je vyšší, takže se mu do něj lépe nastupuje. TV Nova to potvrdil jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Navíc firma Zemanovi slíbila, že mu vůz upraví na míru.

Prezident Zeman využívá hlavně svou limuzínu z Mladé Boleslavi. Kam nezajede, tam nastupují terénní vozy zahraniční výroby, které má k dispozici správa Hradu. Ale i to by se mohlo změnit. Před pár týdny totiž zástupci mladoboleslavské automobilky navštívili prezidenta na zámku v Lánech, kde mu představili nové SUV.

 

A Zemanovi se prý vůz velmi líbil. "Pan prezident byl s tímto vozem spokojen. Je to vůz komfortní při nastupování a vystupování, je tam větší prostor. Připomínám, že pan prezident sedí na přední sedačce," uvedl Ovčáček. "Auto, ve kterém má jezdit český prezident, má být vždy české," prohlásil zase před časem Zeman.

 

Že by ale prezidentské SUV zcela nahradilo prezidentskou limuzínu, to prý podle mluvčího nehrozí. Auta bude střídat. "Nelze ho využívat pravidelně, protože pokud je oficiální kolona, je třeba dodržovat protokolární pravidla. K tomu je určen Superb. Ale na neformálnější cesty, která nemají přísnější pravidla, bude možné použít vůz Kodiaq," doplnil Ovčáček.

 

 

Prezidenti Havel a Klaus dávali přednost vozům zahraniční výroby. Václav Klaus Audi a Václav Havel Mercedesu a BMW. Z českých vozů využil Havel Fabii, sám seděl za volantem a jízdu si tehdy užil.

 

Oficiálně by podle informací TV Nova měl být nový vůz Zemanovi nabídnut v příštích týdnech. A kromě úpravy sezení na míru prý nebude mít žádný nadstandard. Ani popelníček.

Michal Čoudek/epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.2. | 22:29 overal
6
První SKUTEČNĚ ČESKÝ PREZIDENT jezdí českými auty!
9.2. | 08:40 Milos Trasimi
-6
A vas bych predhodil politickym veznum v Cine a Rusku za vase kecy..
9.2. | 12:06 hejtman77
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Proč vždyt mám pravdu Václav Havel nemohl jezdit v českém voze , Včem jezdil Zeman když byl Premierem Formanem nebo pickapem ? OSLÍCI HMM???
9.2. | 11:53 Jan Sedlacek
1
Náhlasit nevhodný komentář
hejtmánku, ty seš taky OSEL !!!
9.2. | 11:45 hejtman77
1
Náhlasit nevhodný komentář
To měl jezdit Havel ve smradlavým komunistickym Favoritu ? Nedělej te tady ze sebe věřejně blbce
9.2. | 11:32 hejtman77
0
Náhlasit nevhodný komentář
Range-Rover není české auto chlapci mrkněte na video do čeho na sedá ten zvoník od matky boží
9.2. | 11:26 roko-lanek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ožrala a netahlo Havel ktery nikdy nepracoval jezdil v zahraničnich autech?
9.2. | 10:01 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
A nenech se mylit jeho vzhledem.To co vypada jako druha brada je ve skutecnosti tajny zasobnik na becherovku.Takze ted nyni chapes proc stale mluvi z cesty.
9.2. | 09:48 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Rikass neco vecne ufnukany a kolaborantsky potomku loupeziveho nomadskeho kmene Boi nyni Cechu co misto aby bojovali v bitve u adese tak v prubehu bitvy loupili jak v tabore Chetitu tak Egyptanu za coz schytali do drzek.
9.2. | 09:45 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Nebo na telefonaty z Lukoilu nebo Moskvy.Lavrov ho bytostne nesnasi coz se mu nedivim.Kdo by taky mel rad kolaboranty a vtiraky ze ano Cechu??
9.2. | 09:43 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Samozrejme nic nepochopil.Vysvetloval jsem mu ze pro nej by byl vyhodnejsi Monster Truck ale on ma diky chlastu znicena mozkova spojeni a reaguje uz jen na vuni jitrnicky nebo vodky..
9.2. | 09:32 Jan Sedlacek
4
Náhlasit nevhodný komentář
Nic nepochopil !