Aktualizováno 5.1. 2017 20:35
Sníh a led

Vyjíždíte s autem obaleným sněhem? Můžete přijít o řidičák!

Zdroj: TV Nova

Se sněhem se objevil na silnicích další nešvar řidičů. Řada z nich totiž nedodržuje povinnost odstranit z auta před jízdou sníh nebo námrazu. Nařizuje to vyhláška.

Dnes se o tom přesvědčil i náš štáb. Přitom tito řidiči ohrožují nejen sebe, ale i ostatní. Platí to i pro řidiče kamionů, kterým odlétává z návěsu led poměrně často. Během 24 hodin na Královéhradecku rozbil čtyři auta.


Letící led má stejně ničivou sílu jako utržená pneumatika. Nedokáže se mu vyhnout ani ten nejzkušenější řidič. A podle policie může v krajním případě i zabít.


Na Královéhradecku mají čtyři lidé za jediný den kvůli ledovým krám rozbitá auta. A to proto, že řidiči kamionů nesáhli po lopatě a smetáku, jak by měli.


Někteří řidiči nákladních aut podobné provinilce brání, že odstranění ledu z plachty je skoro nemožné.Policisté slibují, že s podobnými šoféry nebudou mít slitování. A zaměří se i na ty, jejichž vůz vypadá jako bílý tank. Dnes je rekordmanem řidič, který vyrazil na cestu s více než půlmetrovou čepicí. Za to hrozí několkatisícová pokuta.


Podle policie někteří řidiči čistí sklo jen na šířku škrabky. Mají výhled jako z tanku a pak se nemohou divit, že nabourají.


Například žena z Lounska vyrazila na cestu skoro poslepu a doufala, že topení časem udělá práci za ni. Narazila do sypače a i se dvěma nezletilými dětmi skončila v nemocnici. Přitom stačilo škrabkou udělat pár tahů navíc.
 

pez, Petr Brzek TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.1. | 23:50 Irena Beránková
6
TVOROVÉ, kteří jezdí s nabaleným předním sklem + bočními skly, by měli přijít o ...
5.1. | 22:45 pichav
-13
VSICHNI JSTE HOVNARI !!! SPRAVNY SPORTRIDIC VI ZE KDYZ ZAPNE SVOU MUZIKU !!! S ...
15.1. | 20:04 tomanhonza
1
Náhlasit nevhodný komentář
Debilní Nova. Muzete vysvětlit, jak muze ridic kamionu uklidit snih z plachty????Vite ze ta plachta je vysoko 4 metry nad zemi. Nebo snad myslite, ze ridic bude chodit po plachte a zpadne do 3 metrove hloubky.Nebo si pristavi z boku zebrik a poleze nahoru po nem??Jedina moznost je nikam nejezdit..
6.1. | 04:13 Eva Vankova
0
Náhlasit nevhodný komentář
Někde jsem četla že když se nastrika zimní kapalina do ostřikovačů na okénka tak námraza trochu povolí a jde to lépe oskrabat. .
5.1. | 23:50 Irena Beránková
6
Náhlasit nevhodný komentář
TVOROVÉ, kteří jezdí s nabaleným předním sklem + bočními skly, by měli přijít o řidičák - a když ne, mělo by být ostatním umožněno takové TVORY na místě zastřelit, než někoho zabijí.
5.1. | 23:44 Irena Beránková
-1
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomame - když je ten sníh přimrzlý, tak se drží docela dlouho - zkušenost = 3/4 hodiny....
5.1. | 22:45 pichav
-4
Náhlasit nevhodný komentář
A JE TO CAJK !!!!
5.1. | 22:45 pichav
-13
Náhlasit nevhodný komentář
VSICHNI JSTE HOVNARI !!! SPRAVNY SPORTRIDIC VI ZE KDYZ ZAPNE SVOU MUZIKU !!! S PORADNYM PALIVEM !!! DU TS DU TS DU TS KSSSS !!! DU TS DU TS DU TS KSSSS !!! SNIH JE NA ZEMI A NEPRIJDE ANI O PAPIRY ANI NEDOSTANE POKUTU !!! KTEROU BY STEJNE NEPLATIL !!! PLATI JEN SUBMISIVNI OVCE JAKO VY !!! DU TS KSSSS
5.1. | 22:39 Lubos Lubos
4
Náhlasit nevhodný komentář
Už od šedesátých let kdy vznikla nová vyhláška je dáno, že musí být auto ve stavu umožňujícím dostatečný výhled, tak proč to je taková novinka,že konečně snad budou fízli pokutovat zimní tankisty. Samozřejmě to platí i na ty co vezou na chatu materiál v miniautě a mají ho narovnaný až po střechu
5.1. | 22:18 zacotomame
5
Náhlasit nevhodný komentář
Chytříčku, změň si nick o 180° . Už jsi někdy viděl, aby zůstal na voze sníh během jízdy? Co jsi dělal v hodinách fyziky?
5.1. | 21:44 chytriicek
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Šikanozní zákon z hlav blbců bez logiky, kteří ho vymysleli jen teoreticky a od stolu, protože když na auto třeba nachumelí během jízdy, tak co potom? Policajti, opět figurky bez logiky nejspíš nebudou schopni pochopit a budou to brát jako neočištění auta a akorát budou kasírovat řidiče!!!
5.1. | 21:13 Markéta Michalisková
3
Náhlasit nevhodný komentář
:/ Já dneska viděla z okna kuchyně projíždět auto,dost úsměvné,pán měl jenom u sebe jako u řidiče odrhnuté větší kolečko aby viděl,a zbytek zasněženej,včetně střechy která měla snad 10cm sněhu,kdyby foukl silnější vítr,a pán by jel zrovna po silnici,mohla by z toho z fleku bejt nehoda jak prase.