Publikováno 18. 8. 2017
Pustí je do pruhu pro autobusy

Vláda chce podpořit elektromobily. Úlevy na daních ale nečekejte

škoda
Zdroj: Škoda Auto

Vláda plánuje podpořit elektromobilitu. V ostatních zemích se prodávají elektromobily s výraznými úlevami na daních, v ČR je pustí do speciálních pruhů pro autobusy a nebudou muset platit dálniční známku. To má být nějaký vtip?

Ponechme stranou smysl elektromobilů jako takových a pojďme se podívat, jak se česká vláda v rámci Akčního plánu o budoucnosti automobilového průmyslu ČR chystá podpořit elektromobilitu v Čechách. Zatímco ve Sklandinávii jsou to masivní úlevy na daních, bezplatné trajekty a podobné velkorysé (mnohdy až nesmyslné pobídky), tak u nás se ničeho podobného nedočkáme.  


DOPORUČUJEME: Prodeje elektromobilů v Hongkongu jsou po tučných letech na nule. Proč?

 

V návrhu je řeč totiž řeč jen o tom, že by elektromobily nemusely mít dálniční známky či registrační poplatky, a že by měly bezplatný vjezd do center měst. Mezi návrhy je také možnost zrychleného odepisování pro podnikatele nebo možnost kombinace dotace na pořízení s operativním leasingem. První dvě opatření tedy nesou jednorázovou úsporu ve výši 800 Kč při registraci vozu a pak 1500 Kč za rok, což jsou ušetřené peníze za dálniční známku.


DOPORUČUJEME: Škodovka bude opět vyrábět Felicii. Bude jezdit na baterky!

 

Elektromobily jsou přitom stále výrazně dražší než auta na běžný pohon a v Čechách se jich ročně prodají jen stovky kusů. To by se ale mohlo v nejbližších pěti letech změnit, jen co přijde škodovka se svým prvním skutečným elektromobilem.


DOPORUČUJEME: Škoda Vision E na oficiálních fotkách i videu. Už víme, kdy ji začnou prodávat!

 

tn.cz / ČTK

Diskuze

18.8. | 23:07 overal
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nevidím žádný důvod k tomu sponzorovat z našich daní nejbohatší lidi, kteří z důvodu snobismu vyhazují peníze za předražené nesmysly!!!
18.8. | 19:14 overal
2
Náhlasit nevhodný komentář
Naše dálnice zadarmo pro elektromobil, to jsem se zase zasmál! Na naše věčně ucpané dálnice by s elektromobilem troufl leda sebevrah!!
18.8. | 18:05 Petr Kelenda
1
Náhlasit nevhodný komentář
Elektomobil si strčte do (_!_)