Aktualizováno 20.4. 2017 17:30
Hyundai i30

VIDEOTEST: Hyundai i30 - korejský Volkswagen Golf. Budete zírat!

Zdroj: TN.cz

Za novým Hyundaiem i30 je strašně moc práce. Tohle auto vás překvapí tím jak jede, vypadá i kolik stojí. Otestujte ho společně s námi!

Chcete vědět, co jsem si myslel o novém Hyundai i30 než jsem si do něj sednul? Nic. Vůbec nic. Rád vzpomínám na sportovní Genesis, hrubiánské kupé s velkým šestiválcem a pohonem zadních kol, a tak jak komfortní byla ta velká limuzína co jela jako sedmičkové BMW, ale stála polovinu, ale i30? Fakt nevím. A jiné Hyundaie? Myslíte třeba ten omyl jménem Veloster?

 

DOPORUČUJEME: Na okruhu - všechno smykem se Subaru WRX STI na okruhu v Mostě


Jenže pak jsem si do i30 sednul a zabouchnul za sebou dveře. A pak to udělal ještě několikrát. Páni, tak tohle se jim tedy povedlo... No a pak jsem s ním jezdil a nestačil se divit. Korejci udělali všechno proto, aby postavili svůj Golf. A ono se jim to (skoro) povedlo. Golf má o chlup lepší materiály v kabině, nedostižnou ergonomii a jede jako z partesu, ale i30 není někde kilometry za ním, i30 se prostě snaží.
 

DOPORUČUJEME: Videotest - Suzuki S-Cross je nenápadné, skromé a opravdu dobré auto. Svezte se s námi!

 

Hyundai si prostě koupil lidi z velkých automobilek a nechal je dělat svojí práci. A tohle je výsledek. K dokonalosti jim chybí jen jedno, aby začal jít vlastní cestou.  


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

Jan Červenka TN.cz

Diskuze

25.4. | 07:56 hollymart
0
Náhlasit nevhodný komentář
s i30 nemám zkušenosti, ale vlastnil jsem bazarovej Genesis a auto spolehlivý. Sice náhradní díly asi dražší na takový autíčko, ale zase to má výdrž...na to jakej jsem tomu dával kouř to vydrželo hodně :D
23.4. | 11:32 overal
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud budu chtít golf a mít na něj peníze, tak si koupím raději golf než i30 za stejné peníze s katastrofálně drahými náhradními díly! Pokud by byla i30 levnější s levnějšími náhradními díly koupím ti i30, ale takhle rozhodně NE!