Aktualizováno 20.4. 2017 17:30
Hyundai i30

VIDEOTEST: Hyundai i30 - korejský Volkswagen Golf. Budete zírat!

Zdroj: TN.cz

Za novým Hyundaiem i30 je strašně moc práce. Tohle auto vás překvapí tím jak jede, vypadá i kolik stojí. Otestujte ho společně s námi!

Chcete vědět, co jsem si myslel o novém Hyundai i30 než jsem si do něj sednul? Nic. Vůbec nic. Rád vzpomínám na sportovní Genesis, hrubiánské kupé s velkým šestiválcem a pohonem zadních kol, a tak jak komfortní byla ta velká limuzína co jela jako sedmičkové BMW, ale stála polovinu, ale i30? Fakt nevím. A jiné Hyundaie? Myslíte třeba ten omyl jménem Veloster?

 

DOPORUČUJEME: Na okruhu - všechno smykem se Subaru WRX STI na okruhu v Mostě


Jenže pak jsem si do i30 sednul a zabouchnul za sebou dveře. A pak to udělal ještě několikrát. Páni, tak tohle se jim tedy povedlo... No a pak jsem s ním jezdil a nestačil se divit. Korejci udělali všechno proto, aby postavili svůj Golf. A ono se jim to (skoro) povedlo. Golf má o chlup lepší materiály v kabině, nedostižnou ergonomii a jede jako z partesu, ale i30 není někde kilometry za ním, i30 se prostě snaží.
 

DOPORUČUJEME: Videotest - Suzuki S-Cross je nenápadné, skromé a opravdu dobré auto. Svezte se s námi!

 

Hyundai si prostě koupil lidi z velkých automobilek a nechal je dělat svojí práci. A tohle je výsledek. K dokonalosti jim chybí jen jedno, aby začal jít vlastní cestou.  


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

Jan Červenka TN.cz

Diskuze

25.8. | 13:04 lovenova
0
Náhlasit nevhodný komentář
Hyundai je schmeyd. Pokud máte závadu v záruce, tak vám řeknou, že to není závada, že to je běžné. Rýhované ktouče po 12 tis km je závada na straně majitele, který málo brzdí. Atd. atd. Do mé i30 vrazili jen v záruce 200tis na materiálu. A ani nemluvím, kolik jsem do toho vrazil po záruce.
25.4. | 07:56 hollymart
0
Náhlasit nevhodný komentář
s i30 nemám zkušenosti, ale vlastnil jsem bazarovej Genesis a auto spolehlivý. Sice náhradní díly asi dražší na takový autíčko, ale zase to má výdrž...na to jakej jsem tomu dával kouř to vydrželo hodně :D
23.4. | 11:32 overal
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud budu chtít golf a mít na něj peníze, tak si koupím raději golf než i30 za stejné peníze s katastrofálně drahými náhradními díly! Pokud by byla i30 levnější s levnějšími náhradními díly koupím ti i30, ale takhle rozhodně NE!