Publikováno 13. 3. 2017
nemáte ji také?

V Rusku stahují desítky tisíc Škodovek. Kvůli převodovkám!

Škoda Octavia Combi - 7
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Škoda Octavia

Automobilka Volkswagen svolává v Rusku přes 43.000 aut značky Škoda kvůli možné poruše hydraulických akumulátorů. V Moskvě to dnes oznámila ruská federální agentura Gosstandard. Opatření se týká vozů vyrobených v letech 2012 až 2016 opatřených sedmistupňovou převodovkou DSG.

Svolání vozů se týká modelů Octavia, Superb, Fabia, Yeti a Rapid, kterých bylo v uvedeném období v Rusku prodáno 43.151. Automobilka oznámila, že při servisní akci bude obnoveno programové vybavení bloku řízení převodovky.

 

 

Důvodem je skutečnost, že řídící program možná nepracuje správně, což by mohlo vést k překročení přípustného tlaku v hydrosystému.

 

 

Škoda Auto v loňském roce zvýšila prodej na ruském trhu o 0,7 procenta na 55.400 vozů. Celkový prodej automobilů v Rusku přitom loni podle údajů podnikatelského sdružení AEB klesl o 11 procent na 1,42 milionu vozů.

 

 

Ruský automobilový trh se stal obětí slábnoucí ruské ekonomiky, na kterou dolehly nízké ceny ropy a západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi. Tempo propadu prodeje loni ale výrazně zpomalilo z předloňských 36 procent. Sdružení AEB navíc předpokládá, že letos už se prodej zvýší, a to o čtyři procenta na 1,48 milionu vozů.

tn.cz / ČTK / gar