Aktualizováno 17.8. 2017 08:27
ČR by si měla vzít příklad

V Anglii chtějí zakázat retardéry. Zvyšují spotřebu a škodí zdraví!

retardér
Zdroj: archiv autoTN.cz

To co ví většina řidičů, nyní potvrdily vědecké výzkumy. Zpomalovací retardéry ničí nejen auto, ale škodí i životnímu prostředí a lidem ničí zdraví!

Zpomalovací prahy jsou podle policie a některých odborníků na silniční dopravu tím nejlepším způsobem, jak donutit řidiče zpomalit. Udělá to každý, nikdo nechce riskovat, že poškodí svoje auto, ostatně ani vaše záda a krční páteř by vám určitě nepoděkovaly. Jenže ve Velké Británii chtějí do roku 2040 zpomalovací retardéry zrušit. Důvod?


DOPORUČUJEME: Jízda bez pokuty! Kdy můžete jet rychleji než dovolují předpisy?

 

Studie totiž ukázala, že v místech kde jsou retardéry, stoupne spotřeba paliva až o 47 procent! A ruku v ruce s tím jde i nárůst emisí. Důvod je jednoduchý - řidič před retardérem zpomalí, opatrně ho předjede, a pak opět přidává plyn. Retardéry tedy mají vliv na znečištění ovzduší jak oxidem dusíku, tak prachových částic, potažmo sazí. Kromě toho v dané lokalitě zvyšují hluk. A o tom, jak retardéry zatěžují podvozek auta, se snad ani nemá smysl rozepisovat.  

DOPORUČUJEME: Co máte dělat, když vjedete na dálnici do protisměru?

 

Velká Británie chce podle nejnovějších studií jako jedna z prvních zemí udělat provoz maxiálně plynulý, což kvituje s povděkem a souhlasíme s tím. Retardéry by mohly nahradit semafory s rychlostním čidlem, které fungují naprosto skvěle v Rakousku nebo v Itálii. Když řidič jede do 50 km/h, tak na semaforu svítí zelená. Když rychleji, tak naskočí červená a donutí tak řidiče zpomalit. V těchto úsecích se pak jezdí maximálně plynule.


DOPORUČUJEME: Policie se chtěla pochlubit s novým BMW i8, místo toho ukázali, že neumí řídit. 

Anketa

Jak vnímáte zpomalovací retardéry vy?

Hlasovalo 168 lidí.

 

CHCETE MÍT PŘEHLED O AUTOMOBILOVÉM SVĚTĚ? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.8. | 10:48 slastep
5
Britové mají pravdu, stejně ovšem působí i přednost chodců na přechodech, velmi ...
17.8. | 10:37 Milos Trasimi
-8
Takze ti kteří odmítají retardery bych chtěl požádat v hranici vsi slušnosti ...
22.8. | 22:28 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Retardéry vyhovují pouze retardovaným, jak se říká svůj k svému!!
17.8. | 23:18 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
V dnešní době skutečně překvapí, když začne vítězit rozum nad lidskou hloupostí, ve většině případů je to bohužel přesně naopak!
17.8. | 10:48 slastep
5
Náhlasit nevhodný komentář
Britové mají pravdu, stejně ovšem působí i přednost chodců na přechodech, velmi často chodec zastaví vstoupením do vozovky např. kamion (ale vadí to i u osobáku) přesto že kromě tohoto jediného vozidla není široko daleko žádné jiné.
17.8. | 10:37 Milos Trasimi
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Takze ti kteří odmítají retardery bych chtěl požádat v hranici vsi slušnosti aby laskavé drželi piicu.
17.8. | 10:35 Milos Trasimi
-6
Náhlasit nevhodný komentář
A retardery maji zcela jisté svuj smysl.Lide jsou psychoticka esa silnice kvůli zmeskanym peti vterinam klidně pobiji i 50 lidi jak si vsimam.
17.8. | 10:33 Milos Trasimi
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Žádný vliv na emise to mít nebude pokud se zavede plná elektrifikace aut.A lide by si měli uvědomit ze města nejsou závodní dráhy a obzvlášť v takové Londýně kde není problém vidět jak se městem řítí Ferrari plny zhyckanych synacku emírů a sejku rychlosti i 250 km/h.
17.8. | 09:27 Veselej Hafík
1
Náhlasit nevhodný komentář
Lidi jezdí jak dobytek a že se jim nelíbí,když je něco a někdo zpomaluje je zcela normální.Bez retarděrů by ty předpisy v obcích dodržovali jen málokteří.A o tom to je celé.Kdyby byli všichni šovéři slušní,tak by jich nebylo třeba.Ale nejsou.