Publikováno 14. 3. 2018
To bylo o fous

Řidička si spletla pedály. Jen náhoda zabránila šílené tragédii

Zdroj: Městská policie Vrchlabí

Stát se to může každému a občas to někdo použije i jako výmluvu. Kvůli záměně brzdy a plynu dochází každoročně k řadě kuriózních nehod. Chyba ale může způsobit i velkou tragédii. A tentokrát k tomu bylo hodně blízko...

Kamerový systém ve Vrchlabí dnes ráno zachytil nehodu, která by mohla být označena za kuriózní. Tady ale bylo jen kousek k velkému neštěstí. Podívejte se v úvodním videu.

 

Řidička si při parkování na hlavním náměstí T. G. Masaryka popletla pedály a místo na brzdu šlápla na plyn. „Na prudké zrychlení vozidla již nestačila zareagovat,“ popisuje městská policie z Vrchlabí, která videozáznam zveřejnila.

 

 

V místě právě v tu chvíli postával muž s kočárkem. Auto se naštěstí zastavilo o sloup veřejného osvětlení a ten náraz vydržel. Chybělo málo a řidička by si tuhle trapnou chybu neodpustila do konce života. Takhle to vyřeší "jen" pokuta a oprava auta.

 

Tady se podívejte se, jak taky může záměna pedálu skončit:

 

Loňská nehoda z čínského města Tchaj-čou. Řidič prý zazmatkoval poté, co se lekl tříkolky před sebou, a omylem sešlápl plyn místo brzdy.

 

 

Tohle způsobil řidič, který zmatkoval při výjezdu z myčky v americké Montaně. Místo toho, aby přibrzdil, šlápl na plyn.

 

 

A i tohle je výsledek záměny plynu za brzdu. Nehodu měl před pár lety na svědomí starší řidič na pražském Břevnově.

 

14

GALERIE: Kuriózní nehoda na pražském Břevnově

Zdroj: Týdeník Policie

Kuriózní nehoda na pražském Břevnově - 4

Hodnocení:

TN.cz