Aktualizováno 17.4. 2018 20:51
kompletní seznam

Řidiči, pozor! Policie bude měřit na stovkách míst rychlost. PŘEHLED

Zdroj: TV Nova

Ve středu proběhne na stovkách míst České republiky velká policejní akce zaměřená na kontrolu rychlosti řidičů. Měřit se bude v průběhu čtyřiadvaceti hodin v lokalitách, které vybrali sami občané. Jde o velká města i menší obce.

Pokud se ve středu chystáte na cesty autem, měli byste být při řízení obzvlášť pozorní. Po celém Česku totiž budou v rámci celoevropské dopravně bezpečnostní akce organizace TISPOL rozmístění policisté s radary, kteří dohlídnou na dodržování rychlosti.

 

119

GALERIE: Úseky měření rychlostí

Úseky měření rychlostí - Jihočeský kraj

Hodnocení:

 

Kompletní seznam míst ve vyšším rozlišení najdete i zde:

Měření rychlosti [xlsx]

 

Událost nese název SPEED MARATHON. "Do akce se v tento den zapojí i Policie České republiky a to s možností pro širokou veřejnost navrhnout vlastní místa vhodná pro kontrolu rychlosti," upozornila mluvčí policie Eva Kropáčová.

 

 

 

Strážci zákona provádějí vlastní vyhodnocování rizikových lokalit na základě dopravně bezpečnostních analýz v dané oblasti. "Kromě vlastních analýz bychom rádi, tak jako v minulém roce, znali i Váš názor," ubezpečila mluvčí. I proto bylo možné do konce února posílat tipy na riziková místa prostřednictvím odkazu na stránkách policie.  

 

Měření rychlosti v ČR
Zdroj: bezpecnecesty.cz Mapa míst, kde bude policie měřit rychlost.

 

A která místa "vyhrála"? Lidé si zvolili za každý kraj desítky úseků, kde policie bude měřit, z nichž nejvíc je ve Středočeském kraji (174), dále pak v Jihomoravském (143) a Libereckém kraji (106).

 

Video: Kde na dálnici hlídají rychlost kamery

lud TN.cz