Publikováno 16. 5. 2017
Ferrari 275 GTB/4

Prototyp vzácného auta z plakátu jde do dražby. Cena? 3 miliony eur!

ferrari - 12
Zdroj: Coys

Právě se díváte na jedno z nejkrásnějších Ferrari všech dob. A taky nejvzácnějších. Poprvé ho lidé měli možnost vidět na autosalonu v Paříži v roce 1966.

Toto konkrétní Ferrari 275 GTB/4 je unikátní nejen kvůli svému stavu, ale i historii. Je to opravdu první vyrobený model, auto z plakátu, hvězda autosalonu i vůz, se kterým první kilometry najeli lidé z fabriky v rámci testovacích jízd. A nyní je na prodej.

 

DOPORUČUJEME: 10 nejdražších vydražených aut všech dob


Jeho příběh se začal psát v roce 1966 na autosalonu v Paříži, kde se 275 GTB/4 stalo zaslouženou hlavní hvězdou. Rovnou z autosalonu si ho domů do Ameriky odvezl novopečený majitel a u něj auto zůstalo až do roku 1983, kdy se vrátilo zpět do Evropy. A rovnou do jedné z nejvzácnějších sbírek - pořídil si ho Albert Obrista ze Švýcarska, který si ho vybral právě pro jeho historickou hodnotu. Přece jen Ferrari 275 s výrobním číslem 1 se jen tak často nevidí...


DOPORUČUJEME: Z hlubokého bahna vyprostili tank z 2. světové války. A fungoval!

 

A aukční sín Coys má nyní toto auto v nabídce. Střízlivý odhad je, že se prodá za 3 miliony eur, ale my si myslíme, že to klidně může být ještě o milion víc. A co vy? Přihodíte si?


DOPORUČUJEME: 10 věcí, které jste o Ferrari nejspíš nevěděli

 

16

GALERIE: Prototyp Ferrari 275 GTB/4

Zdroj: Coys

ferrari - 16

Hodnocení:

TN.cz