Aktualizováno 31.5. 2017 14:18
VELKÝ PŘEHLED

Pozor, už zítra začnou platit obří změny pro motoristy! PŘEHLED

STK
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Auto se stočenými kilometry vám vyřadí z provozu a přepis auta na nového majitele bude snadnější než kdy dřív, ale taky to znamená nové povinnosti pro servisy. Čtěte pozorně.

Od 1. června začíná platit novela zákona o podmínkách provozu vozidel na silnicích. A dotkne se všech majitelů aut a motocyklů. Změny mají za úkol zjednodušit jednání na úřadech v podstatě při jakémkoliv úkonu v registru vozidel, mají pomoci v boji proti stáčení tachometrů a přísnější budou i kontroly při měření emisí.
 

Registrace vozidla na každém úřadě
Na jakémkoliv obecním úřadě s takzvanou rozšířenou působností půjde nově vyřídit nejen změnu vlastníka nebo provozovatele vozidla při jeho prodeji, ale taky registraci nového či dovezeného auta, zařídíte si na něm i dočasné vyřazení auta z provozu, značku na přání, nebo třeba zápis tažného zařízení.
Jinými slovy, zatímco doteď jste si koupili ojeté auto co bylo přihlášené v Jihlavě, a tam jste taky museli na úřad, abyste vše vyřídili papírově, tak nyní můžete udělat všechny papíry v místě kde bydlíte, nebo kde se vám to prostě hodí. Nebo když třeba máte trvalý pobyt v Liberci, ale pracujete v Brně, tak už si při koupi nového auta nemusíte brát dovolenou a jet to vyřídit do Liberce, ale zvládnete to o polední pauze na úřadu v Brně. Je to jednoduché, funkční a praktické. A ano, mělo to tak být už dávno.

 

DOPORUČUJEME: Zvířata v autě - 9 tipů a rad pro cestování s vašimi mazlíčkyZnačky do depozitu
Máte motorku, přívěsný vozík, nebo třeba obytné auto, které jste vždy na zimu vyřadili z registru vozidel abyste ušetřili na povinném ručení, ale museli jste to řešit tam kde jste měli trvalé bydliště. O 1. června to uděláte téměř na každém městkém úřadě, prostě vyplníte formulář a odevzdáte značky do depozitu. Na stejném místě si je pak i vyzvednete.


Pokračování článku, a taky mapu všech úřadů s rozšířenou působností, včetně kontaktů, najdete na další stránce.

 

TN.cz