Aktualizováno 31.5. 2017 14:18
VELKÝ PŘEHLED

Pozor, už zítra začnou platit obří změny pro motoristy! PŘEHLED

STK
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Auto se stočenými kilometry vám vyřadí z provozu a přepis auta na nového majitele bude snadnější než kdy dřív, ale taky to znamená nové povinnosti pro servisy. Čtěte pozorně.

Od 1. června začíná platit novela zákona o podmínkách provozu vozidel na silnicích. A dotkne se všech majitelů aut a motocyklů. Změny mají za úkol zjednodušit jednání na úřadech v podstatě při jakémkoliv úkonu v registru vozidel, mají pomoci v boji proti stáčení tachometrů a přísnější budou i kontroly při měření emisí.
 

Registrace vozidla na každém úřadě
Na jakémkoliv obecním úřadě s takzvanou rozšířenou působností půjde nově vyřídit nejen změnu vlastníka nebo provozovatele vozidla při jeho prodeji, ale taky registraci nového či dovezeného auta, zařídíte si na něm i dočasné vyřazení auta z provozu, značku na přání, nebo třeba zápis tažného zařízení.
Jinými slovy, zatímco doteď jste si koupili ojeté auto co bylo přihlášené v Jihlavě, a tam jste taky museli na úřad, abyste vše vyřídili papírově, tak nyní můžete udělat všechny papíry v místě kde bydlíte, nebo kde se vám to prostě hodí. Nebo když třeba máte trvalý pobyt v Liberci, ale pracujete v Brně, tak už si při koupi nového auta nemusíte brát dovolenou a jet to vyřídit do Liberce, ale zvládnete to o polední pauze na úřadu v Brně. Je to jednoduché, funkční a praktické. A ano, mělo to tak být už dávno.

 

DOPORUČUJEME: Zvířata v autě - 9 tipů a rad pro cestování s vašimi mazlíčkyZnačky do depozitu
Máte motorku, přívěsný vozík, nebo třeba obytné auto, které jste vždy na zimu vyřadili z registru vozidel abyste ušetřili na povinném ručení, ale museli jste to řešit tam kde jste měli trvalé bydliště. O 1. června to uděláte téměř na každém městkém úřadě, prostě vyplníte formulář a odevzdáte značky do depozitu. Na stejném místě si je pak i vyzvednete.


Pokračování článku, a taky mapu všech úřadů s rozšířenou působností, včetně kontaktů, najdete na další stránce.

 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

31.5. | 15:05 Petr Kelenda
25
ČR začíná být velmoc v bezpráví.To samé jak úředník na dopravním inspektorátu ...
31.5. | 15:35 pichav
-6
☝ SPRAVNEHO SPORTRIDICE NEZASTAVI NIC !!! NEJAKE PAPIRY A VYMYSLY UZ VUBEC NE ...
4.8. | 14:04 karkoolinka
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ano stočené tachometry jsou opravdu problém, také proto volím AAA auto, kde mám jistotu, že se mi něco takového nemůže stát
18.6. | 08:19 Odhady Vozidel
0
Náhlasit nevhodný komentář
Bylo by fajné, když už ten článek někdo napíše, aby uvedl patřičné názvy zákonů, aby se i ostatní mohli podívat, co je tam skutečně napsané... :-)
10.6. | 02:22 hovno-tv
0
Náhlasit nevhodný komentář
Za tachometry bohuzel muzou hlavne automobilky, ze takovy zasah dovoli v offline rezimu (stejne jako odblokovani imobilizeru a ukradeni auta). A taky stat, ktery az teprve nedavno zpristupnil stavy tachometru pri STK, ale chtelo by to celosvetovy system, ktery existuje, ale stoji nesmyslne penize.
4.6. | 17:39 Miroslav Vybíral
0
Náhlasit nevhodný komentář
dobry mam dotaz zazil sem ze u prepisu nespolupracoval majitel a delal mrtveho brouka jak pak prepisu automobil kdyz se majitel neoziva nebudu opravovat auto ktere papirove neni moje aby mi ho pak nekdo zebral dekuji za odpoved
1.6. | 12:47 Daniel Labounek
1
Náhlasit nevhodný komentář
Petr Kelenda, první si to přečti,když koupíš auto, jdeš na evidenčku,zapíšou ti kilometry, takže za rok když půjdeš na stk, tak ti nic nehrozí, a nevím, co všichni hrotíte se stočeným tachometrem, nemáte kupovat auta od podvodníků, já beru auta v aackach, a nikdy jsem takový problém neměl....
31.5. | 17:20 Igor Gnizdo
12
Náhlasit nevhodný komentář
A co jste zapomněli uvést? Zdražení poplatků. Jak jinak.
31.5. | 15:35 pichav
-6
Náhlasit nevhodný komentář
☝ SPRAVNEHO SPORTRIDICE NEZASTAVI NIC !!! NEJAKE PAPIRY A VYMYSLY UZ VUBEC NE !!!! A POLICAJTUM ZASTAVUJE JENOM PROTOZE SE MU ZROVNA CHCE !!!! NA MALOU NEBO NA VELKOU !!!! A SPOJI TO S JEJICH SIKANOZNIM PUZENIM !!!! POKUD BY SE MU NECHTELO TAK HO TAKE NEZASTAVI !!!!
31.5. | 15:33 Igor Gnizdo
6
Náhlasit nevhodný komentář
Jsou tisíce mafiánů, kteří jezdí s nepovoleně zatmavenými skly a nikdo na ně nemá, protože mají neoficiální značku na přání, která není placená, ale je podložena neformálním vztahem s vydavatelem.
31.5. | 15:05 Petr Kelenda
25
Náhlasit nevhodný komentář
ČR začíná být velmoc v bezpráví.To samé jak úředník na dopravním inspektorátu dával do provozu auta podvodem a nakonec to odskákali občané,kteří nic nevěděli.Policie jim zabavila papíry od aut a teď se mohou na auto jenom dívat.Úředník dostal pokutu 400 tis.kč,přitom vydělal 4 mil.kč.To je paráda.
31.5. | 14:55 Petr Kelenda
22
Náhlasit nevhodný komentář
Prasárna největšího kalibru!Koupím auto a za rok pojedu na STK kde mě ho vyřadí kvůli stočeným kilometrům.Pokud však o tom nevím(stočil předchozí majitel)proč mám pykat já a předchozí majitel se bude jen smát?Spravedlnost po ČEZKU.