Publikováno 26. 8. 2017
Špatná zpráva

Povinné ručení bude zdražovat, někteří řidiči zaplatí navíc i 10 %!

Povinné ručení
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Roky, kdy ceny povinného ručení stagnovaly nebo dokonce klesaly, jsou zřejmě pryč. Pojišťovny na něm totiž prodělávají a tak se chystají zdražovat. Nejvíce to pocítí ti, kteří už mají za sebou nehodu, nebo mladí řidiči.

O plánech pojišťoven zdražit povinné ručení informuje v sobotním vydání deník MF Dnes. Řidiči za něj budou muset zaplatit až o stovky korun navíc. Zdražení se ale nedotkne všech stejně. Ti, kteří jezdí bez nehody, by mohli i v příštích letech platit podobnou částku jako letos. Připlatí si ale mladí řidiči a šoféři, za které už pojišťovna musela škodu hradit.

 

"Nejvíce si připlatí klienti, kteří mají škody, naopak dobré řidiče zvýhodňujeme," řekla MF Dnes Renata Čapkové z České podnikatelské pojišťovny.

 

Vedle řidičů, kteří již měli nehodu, jsou pro pojišťovny rizikovou skupinou také mladí řidiči. Podle Milana Káni z pojišťovny Kooperativa hrozí řidičům do 24 let, že za povinné ručení zaplatí až o 10 % navíc.

 

 

Povinné ručení začalo být pro pojišťovny v poslední době ztrátové. Stále větší částky musí vyplácet za újmy na zdraví. S tím, jak se daří české ekonomice a stoupají platy, rostou také sazby autoservisů. Zdražení je tak zřejmě nevyhnutelné.

 

MF Dnes upozorňuje, že se také mění kritéria, podle kterých pojišťovny cenu povinného ručení vypočítávají. Stále menší roli má třeba objem motoru nebo bydliště řidiče, naopak důraz stále více kladou na počet ujetých kilometrů přičemž ten, kdo ročně najezdí méně kilometrů, má ručení levnější. A v budoucnu by pojišťovny při určování ceny povinného ručení rády posuzovaly i to, jak dotyčný řídí.

 

Na neplatiče povinného ručení chystají poslanci bič, více v reportáži:


 

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

26.8. | 10:07 Petr Kelenda
47
V ostatních zemích Evropy pojištovny vyplatí 90 % vybraných peněz a 10 % ...
26.8. | 15:24 pichav
-3
☝ HODNE LIDI TAKOVOU ZBYTECNOST !!! PRACHY Z OKNA !!! NEHAZOU !!!! VYMLUVA ZE ...
29.8. | 19:37 Jiří Sataba
0
Náhlasit nevhodný komentář
To vůbec není o řidičovi když někomu půjčíte auto třeba i kamarádovi tak o bonus přijde majitel vozidla tak je lepší si vozidlo půjčit a když je rozbiješ tak majitel platí
26.8. | 16:50 maxfox
7
Náhlasit nevhodný komentář
Když vám pojišťovna o 10 % zdraží,tak ji změňte a budete platit ještě méně než původně.Je to vyzkoušené,bonusy vám zůstanou.
26.8. | 15:24 pichav
-3
Náhlasit nevhodný komentář
☝ HODNE LIDI TAKOVOU ZBYTECNOST !!! PRACHY Z OKNA !!! NEHAZOU !!!! VYMLUVA ZE NEJDE OTEVRIT OKNO !!! A NORMALNE JIM TO JEZDI TAKY !!!! ZIJI JEZDI !!!! FIZIKALNE TYHLE RUCENI NEPOHANI KARU !!!! TAKZE NEJSOU TREBA !!!! CPOU VAM FALESNY FYZIKALNI ZAKONY !!!! OVCE !!!! VITE TO ???? ALE VY JEN CALUJETE ☝
26.8. | 12:17 mibis
15
Náhlasit nevhodný komentář
Když se na jedné straně přídává a také se rozhazují miliony/migrace/ -musí se pomalu zdražit fšécko.Zdražování je přímoúměrné k rozhazování.
26.8. | 10:07 Petr Kelenda
47
Náhlasit nevhodný komentář
V ostatních zemích Evropy pojištovny vyplatí 90 % vybraných peněz a 10 % zůstane jako zisk pojištovně. V ČR si nechá pojištovna 50 % vybraných peněz a krachuje? To opravdu nechápu!