Publikováno 1. 3. 2018
Výstava motorek

Pořadatelé uzavřeli příměří. V Praze začíná veletrh Motocykl

Veletrh Motocykl na pražském výstavišti
Zdroj: INCHEBA

Exkluzivní česká premiéra Ducati Panigale V4, první představení novinky Norton V4 a hlavně MV Agusta F4 RC Reparto Corse na živo! K tomu už 14. Ročník Bohemian Custom Bike, Harley-Davidson, kaskadéři, Indian i novinky od tuzemské Jawy. To jsou největší lákadla tradičního veletrhu Motocykl.

Motocyklové akce provází už od roku 2010 tvrdý souboj dvou pořadatelů. Veletrhy jsou dva ve stejném termínu a jednou za dva roky dokonce ve stejném městě. To je něco, co fanoušci motorek čtyřkolek, doplňků, techniky, sportu a života v jedné stopě neuměli pochopit.

 

Letos se ale situace změnila k lepšímu. Stačila malá úprava data a rozdělení do dvou měst. A rázem mají příznivci možnost navštívit obě akce a nebo si vybrat, jestli přijedou do Prahy, či do Brna.

 

V Praze se od čtvrtku 1. do neděle 4. března koná akce Motocykl 2018. Konkurenční Motosalon je letos v Brně o týden později.

 

Rozdělení do dvou termínů se promítne i na kvalitě obou přehlídek, vystavovatelé mají šanci ukázat to nejlepší na obou akcích.

 

 

A na co tedy v těchto dnech lákají do pražských Holešovic? Do prostor Průmyslového paláce na výstavišti se vrací velké motocyklové značky i nákladné expozice.

 

Ve střední hale proběhne ve čtvrtek od 20 hodin na Ducati V4 Party slavnostní premiéra modelu Panigale V4 za účasti Manuela Poggialiho, dvojnásobného šampiona silničních motocyklových závodů v kubaturách 125 a 250 ccm. Připravený je i hudební a jiný doprovodný program.

 

Značka Triumph letos představínový Bonneville Speedmaster a nástupce loňského motocyklu roku kategorie cruiser chopper, Bobber Black. Ukáže se i britská značka Norton, která ručně vyrábí unikátní motocykly. Zastoupení bude mít i jediný český výrobce elektrických motocyklů Kuberg.

 

Připravena je spousta expozic a autogramiád závodních týmů včetně dakarských jedniček. Plochu před „průmyslákem“ opět obsadí kaskadéři, škola bezpečné jízdy na motorce a řada adrenalinových soutěží.

 

V levém křídle Průmyslového paláce se zase představí ty nejzajímavější a v mnoha případech i nejbizarnější přestavby a kreace na téma motocykl.

 

Výstava je otevřená 1. - 3. 3. mezi 10. a 19. hodinou, v neděli pak jen do 17 hodin. hod. Cena vstupenky je 150 korun, děti do 10ti let jí mají zdarma, ty starší za stovku.

TN.cz