Aktualizováno 4.7. 2017 20:12
Nové policejní BMW

Chtěli předvést nové BMW i8, místo toho ukázali, že neumí řídit!

Zdroj: TV Nova

Policie předvedla v akci své již druhé BMW i8. Prezentace však vyvolává zásadní otázku - umí policisté řídit?

Začněme tím, že jihomoravská policie ukázala novinářům v akci svoje nové BMW i8. Minulý týden ho dostala náhradou za to havarované, a to za stejných podmínek - zdarma, na půl roku, nebo do 20 tisíc najetých kilometrů. I tato BMW i8 má válečné policejní barvy a majáky, ale jinak nemá žádnou speciální výbavu. „Vozíme v autě laserovou pistoli na měření rychlosti, testry na alkohol a drogy, a pak samozřejmě výbavu nutnou při zasahování třeba u dopravních nehod,“ řekl Bohumil Malášek, tiskový mluvčí jihomorovské policie. A pak dodal: „S vozidlem budou jezdit zkušení vycvičení řidiči, kteří již mají zkušenosti se silnými vozy a jezdili třeba s dálničními Passaty nebo Superby.“ Jenže...


DOPORUČUJEME: Policie dostala nové BMW i8. Kvůli závadě do Brna napoprvé ale nedojelo. 


Stačí se podívat na video, konkrétně na to jak policista řídí ve slalomu na letišti a znalému člověku se zježí vlasy hrůzou: „Je mi líto, že to musím říct, ale ten policista si ve slalomu udělal z rukou vánočku,“ komentuje video Jan Červenka, šéfredaktor AutoTN.cz, který ve svém volném čase učí lidi řídit na okruzích a sám závodí. „Je to jasně vidět od času 0:18 dál, kdy řidič špatně drží volant a pak už má obě dvě ruce úplně zamotané. Jediné správné držení volantu je v poloze takzvaně tři čtvrtě na tři, pak by projel slalom bez jediného přehmátnutí. Neviděl jsem sice víc, ale tohle je jedna ze základních věcí, kterou by měl každý řidič umět.“


DOPORUČUJEME: Skončí nabourané BMW i8 ve šrotu? S největší pravděpodobností ano...


Policisté sice absolovují speciální školení řízení na polygonech, ale sami říkají, že by potřebovali víc zkušeností. Dlužno podotknout, že za nehodou prvního půjčeného BMW i8 však byla náhlá zdravotní indispozice řidiče, nikoliv jeho řidičské schopnosti. Tak snad jim půjčené BMW zdárně vydrží celou dobu.

 

A CO SI O ŘIDIČSKÉM UMĚNÍ DÁLNIČNÍCH POLICISTŮ MYSLÍTE VY?
 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.7. | 19:56 karel fiala
13
Super!Tak ho kucí můžou zase rozflákat!Ono to asi jednou nestačilo!
4.7. | 19:44 tenistka 175 tenistka175
0
Vánočka NIKDE...Titulek ovšem v okurkové sezoně jednoduchý jak Vánoce.
18.8. | 13:22 x x
0
Náhlasit nevhodný komentář
copak podmáznutý CZ cajti, to je ostuda sama o sobě
6.7. | 17:25 overal
4
Náhlasit nevhodný komentář
Řídit se musí umět,to není jako se chovat na nesmyslné omezené rychlosti za křoví a za rohem kasírovat!! No nic, tak jim rozstřelte dalšího bavoráka,uvidíme kolik jich mají ještě připravených? Opakování je prý matka moudrosti,třeba policie časem zmoudří, ale to by ministerstvu určitě nevyhovovalo!
5.7. | 12:43 Petr Kelenda
6
Náhlasit nevhodný komentář
Dostanou za měsíc zas další auto?Ani tohle jim víc jak měsíc nevydrží.U policie není dobrých řidičů.Jinak by v rychlých dálničních stíhačkách jako Superb a Passat nenaháněli pouze Felicie a Corsy.Ještě chytili Renault 19.Vše jsem viděl na vlastní oči.
4.7. | 19:56 karel fiala
13
Náhlasit nevhodný komentář
Super!Tak ho kucí můžou zase rozflákat!Ono to asi jednou nestačilo!
4.7. | 19:44 tenistka 175 tenistka175
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vánočka NIKDE...Titulek ovšem v okurkové sezoně jednoduchý jak Vánoce.
4.7. | 18:58 allanaldik
9
Náhlasit nevhodný komentář
Vanocku z rukou si dela mnoho ridicu a policiste nejsou vyjimkou, u nich je to o to vic videt kdyz se nataci a predvadi treba prave nove auto ktere ma zrychleni 3s.na 100a v zatackach vlastne sportak nezvladaji.jak dlouho jim vydrzi nove zapujcene auto???