Aktualizováno 12.5. 2017 20:57
Policejní sporťák

Policie dostala nové BMW. Řidiči sami sundávají nohu z plynu

Zdroj: TV Nova

Policisté z jižní Moravy dostali na půl roku půjčené supersportovní auto. Má ohromující zrychlení, výkon přes tři sta koní a cenu kolem čtyř milionů korun. Dnes vyjeli na první hlídku a zjistili jednu zajímavost. Řidiči při pohledu na závodní stroj automaticky sundávají nohu z plynu.

Až uvidíte nový policejní vůz ve zpětném zrcátku, raději sundejte nohu z plynu. Ujíždět nemá smysl, protože tato stíhačka má omezovač na tři sta kilometrech v hodině. Přední nápravu pohání elektromotor jako z lokomotivy a zadní kola přeplňovaný tříválec naladěný na závodní okruhy.

 

Policisté zatím sporťák jen opatrně zajíždějí. Ale může je hřát příjemný pocit, že až budou honit padoucha ve formuli jedna, mohou u toho frajersky driftovat. S policejním bavorákem navíc získali vstupenku na všechny tuningové srazy - ve zrychlení moc konkurence nemají.

 

Policejní sporťák se pyšní jen samými superlativy - zrychlení z nuly na sto za 4 vteřiny, 360 koní, cena 4 miliony, ale záhadou zůstává, k čemu to vlastně policie potřebuje.

 

 

Závodní auto s nápisem pomáhat a chránit funguje na řidiče jako namířená pistole - raději sundávají nohu z plynu. Zastavují se i chodci a vytahují telefony aby si milionáře v policejní uniformě alespoň vyfotili.

 

"To vozidlo budilo respekt, řidiči dodržovali předpisy," řekl TV Nova mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

 

 

Služební passaty jsou přitom pro piráty mnohem nebezpečnější - sporťák totiž nemá radar ani kameru a pokud by chtěl policista někoho zatknout, pak jedině trpaslíka. Nikdo větší by se mu do vozidla nevešel.

 

Nicméně pro policisty je to krásná hračka, kterou dostali k testování na půl roku zcela zdarma. Získali tak stejné vozidlo jako dubajská policie. Která se ovšem kromě tohoto modelu pyšní celou sbírkou těch nejrychlejších aut světa.

vbo, Josef Svoboda TN.cz