Publikováno 27. 9. 2017
Suberb Made in Germany?

Podle odborů zvažuje škodovka přesun výroby do Německa

Škoda Superb třetí generace - světová premiéra - 1
Zdroj: Škoda Auto

Opatření by se mohlo týkat Škody Superb a důvodem je velká poptávka zákazníků.

„Zvažuje se přesun následníka modelu Superb do daleko dražší lokality v Německu, čemuž hodláme zabránit,“ řekl předseda podnikové rady Škody Auto Jaroslav Povšík pro týdeník Škodovácký odborář. A sama automobilka tyto zprávy nevyvrátila, jen uvedla, že jednou z klíčových výhod koncernu Volkswagen je možnost sdílení výrobních kapacit. Škodovky se kromě závodů v Česku vyrábí i Rusku nebo v Alžíru.

 

DOPORUČUJEME: Škodovka končí s naftovými motory!

 

Důvodem proč by se mohl Superb začít vyrábět jinde je nedostatek výrobních kapacit v českých továrnách. Na autosalonu ve Frankfurtu šéf škodovky Bernhard Maier řekl, že Fabie a Rapid se bude muset obejít bez naftových motorů, a že z důvodů výrobních nákladů se nové elektrické škodovky budou vyrábět v Čechách. Což by přesunu výroby Superbu odpovídalo...

TN.cz

Diskuze

28.9. | 08:57 Petr Kelenda
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Škodovka je s kvalitou v (_!_) Dokonce i kdysi opovrhovaná KIA je s kvalitou mnohem dál. Soused má několik let Kia Sportage a je to kvalitní a bezporuchové auto.Se Škodovkou byl pořád v servisu.Škodovku bych odsunul raději do Číny.Tam teď s kvalitou patří.
27.9. | 22:02 overal
5
Náhlasit nevhodný komentář
Přesně tak to udělali s výrobou cukru, tak nevidím důvod, proč by to tak neudělali i s výrobou aut! Sem nacpou nesmyslnou a neekonomickou výrobu elektromobilů a hybridů, kterou musí rozjet kvůli nesmyslným ekoteroristickým emisním limitům!!
27.9. | 16:44 novus
13
Náhlasit nevhodný komentář
Doufam ze taky budou Nemci delat za ceske platy!!