Publikováno 14. 2. 2018
Americká krása

Nádherný "Bullitt" na prodej. Jezdil v něm Bruce Willis i Jay Kay

Dodge Charger z roku 1969
Zdroj: Silverstone Auctions

Zpěvák kapely Jamiroqai Jay Kay koupil tohle auto v roce 2008 od herce Bruce Willise. Ten ho před tím vlastnil deset let, dostal ho jako dárek od první manželky Demi Moore.

Druhou generaci modelu Dodge Charger navždy proslavila honička po zvlněných ulicích San Franciska ve filmu Bullittův případ se Stevem McQueenem z roku 1968.

 

Jedno z těchto obrovských dvojdveřových kupé je teď na prodej. A není to ledajaký kousek. Dražit se bude vůz, který kdysi dostal jako dárek americký herec Bruce Willis od tehdejší ženy Demi Moore. V roce 2008 Dodge od Willise koupil Jay Kay z kapely Jamiroquai. Přímo z jeho sbírky jde teď kára do aukce.

 

 

Prodávat ji bude aukční dům Silverstone Auctions 24. února v rámci akce Race Retro Classic Car. Cenu odhaduje až na 60 tisíc britských liber, což je zhruba 1,7 milionu korun.

 

110

Fotogalerie: Dodge Charger z roku 1969

Zdroj: Silverstone Auctions

Dodge Charger z roku 1969

Hodnocení:

 

Charger má pod kapotou 8,2litrový vidlicový osmiválec a třístupňovou automatickou převodovku. Jay Kay tohle auto převezl z USA do Británie, kde do něj investoval v přepočtu zhruba 700 tisíc korun, vyšperkoval ho a modernizoval pohonnou jednotku i podvozek. Ponechal mu černý lak i originální interiér.

 

Tahle klasika z roku 1969 vypadá opravdu skvěle.
 

TN.cz