Aktualizováno 18.4. 2017 20:52
Měření rychlosti

Policie se účastní mezinárodní akce! Tady všude měří rychlost!

Zdroj: TV Nova

Pozor, už zítra proběhne v ČR velká dopravně bezpečnostní policejní akce, bude se měřit ve velkém. Dejte si pozor na Speed marathon!

Až budete zítra řídit, dávejte si extrémní pozor na rychlost jako jedete. Česká policie se zapojila do velké mezinárodní akce s názvem Speed Marathon. Možná už jste o ní slyšeli - policie ČR vyzvala řidiče aby jí pomohli vytipovat místa, kde by měla měřit se slovy: „Policie České republiky provádí vlastní vyhodnocování rizikových lokalit na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu. Kromě vlastních analýz bychom rádi znali i váš názor,". Interaktivní apu najdete ZDE a pobavíte se - vtipálci označili i taková místa jako letiště Václava Havla, nebo třeba vodní nádrž Lipno.

 

TADY VŠUDE SE BUDE MĚŘIT RYCHLOST - ZKONTROLUJTE SI SVOJI TRASU

 

NENECHTE SE CHYTNOU A STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU


Celá akce je naplánována jako 24hodinová záležitost a policie bude měřit jak na doporučených, tak na svých obvyklých místech. Mělo by to být v řádu stovek kontrol. Osobně považujeme za největší hrozbu pro váš řidičský průkaz měření z neoznačených policejních aut na silnicích první třídy, nebo na místech se zdánlivě bezdůvodně omezenou rychlostí.

 

mapa


DOPORUČUJEME: Policie bude používat Hyundaie místo Škodovek, dostala slevu 72 procent!


Není bez zajímavosti, že rychlost přitom zdaleka nepatří mezi nejobvyklejší příčiny dopravních nehod, dokonce je až na pátém místě pod heslem „Nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky.“ Na prvních třech místech je, že se řidič plně nevěnoval řízení, nesprávné otáčení a couvání, a nedodržení bezpečné vzdálenosti. Nic to ale (bohužel) nemění na tom, abyste byli zítra na silnici mimožádně opatrní.


DOPORUČUJEME: Pokuta až 75 tisíc? To není vtip, ale nový návrh ministerstva dopravy

 

 
 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.4. | 18:00 overal
18
Měření rychlosti s bezpečností nijak nesouvisí je to jen čisté kasírovavání a ...
18.4. | 16:51 pichav
-3
DVESTE V MESTE TRISTA ZMISTA !!! ERGO BUDOU MERIT SVE EGO !!! PROTOZE VSECHNO ...
19.4. | 14:17 lvice1951
0
Náhlasit nevhodný komentář
To je dobre at policie kontroluje,vzdyt je to jejich prace.
19.4. | 12:23 allanaldik
1
Náhlasit nevhodný komentář
To je ten policejni maraton. https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/policejni-maraton-na-tisicovce-mist-na-ridice-ciha-dnes-radar-30225?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp
19.4. | 12:02 Vít Borovec
7
Náhlasit nevhodný komentář
kdy už si naše orgány uvědomí,že:POMALU-NEZNAMENÁ BEZPEČNĚ úseky s nesmyslně sníženou rychlostí jsou nebezpečné a slouží pouze k buzeraci
19.4. | 11:43 Roman Skala
4
Náhlasit nevhodný komentář
Na Severní Moravě policisté akci odvolali a místo použití rychlostních radarů testuje nové lavinové vyhledávače Ortovox Avalanche Rescue Set 3+. To je rozumný.
19.4. | 11:27 allanaldik
3
Náhlasit nevhodný komentář
Tak jsem zjistil ze se nemusime bat policejni akce,je zima a jsou zalezli.Od 8.15h jsem byl na cestach az do 11.10h.Policistu jsem videl az v praze,odbocoval na benzinu,co tam asi jel delat?Na svacinku.Praha,stred. kraj kladno,slany,kralupy,melnik,neratovice,brandys,celakovice a praha.=1 Policista.
19.4. | 10:26 Roman Skala
3
Náhlasit nevhodný komentář
Tak jste nakonec sehnali fotku policisty. Gratuluji.
19.4. | 06:44 Michal Čapek
2
Náhlasit nevhodný komentář
Overal: přesně tak proto jezdim rychle (podle dané situace )a nikoliv podle značek,bodů mám 0 a pokutu jsem nezaplatil ani jednu,vím jak na to stačí nebejt tupá ovce...:-)
18.4. | 21:54 Miloš Cvrček
0
Náhlasit nevhodný komentář
No a co, mě taky sebrali papíry za chlast a už je mám
18.4. | 18:28 roko-lanek
2
Náhlasit nevhodný komentář
Zlati komunisti.Dnes je republika prošpikovana kameramy.
18.4. | 18:00 overal
18
Náhlasit nevhodný komentář
Měření rychlosti s bezpečností nijak nesouvisí je to jen čisté kasírovavání a buzerace! Ta pátá příčina nehod je nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky a nemá s dodoržováním omezené rychlostí naprosto žádnou souvislost! Na ledu na 70ce může být přiměřená rychlost 20!!