Publikováno 8. 10. 2017
Podívaná za všechny peníze

LaFerrari za 88 milionů a další skvosty na prodej v Ostravě!

LaFerrari a další unikátní vozy k prodeji v ostravském autosalonu - LaFerrari
Zdroj: ČTK

Unikátní kolekci sportovních vozů, jejichž hodnota dosahuje stovky milionů korun, nabízí ostravský autosalon AR Cars. Téměř všechna auta jsou něčím výjimečná, asi největším skvostem mezi nimi je model LaFerrari italské značky Ferrari, který patří k nejrychlejším i nejdražším vozům světa.

„Každé z těch aut je něčím ojedinělé - modelem, limitovaným počtem vyrobených kusů, rokem výroby, celkovým stavem. Výjimečné jsou už tím, že kdysi historicky byly extrémně drahé a nebylo tolik bohatých klientů jako dnes, takže dochování těchto vozů je o to složitější. Ve světě se těchto vozů nabízí velice málo a i dohledat nějaký pěkný kus je obtížné," říká vedoucí prodeje AR Cars David Palmi.


DOPORUČUJEME: Sbírka Ferrari za 370 milionů. A polovinu ceny dělá jen jedno auto!

 

Autosalon aktuálně prodává například Ferrari F12 TDF, Ferrari F40, limitovanou verzi Ferrari F50, jíž bylo vyrobeno jen 349 kusů, kabriolet Ferrari 550 Barchetta, letošní novinku McLaren 720S nebo Porsche 993 Turbo GT2 RS z roku 1995. „Tohoto modelu Porsche se na světě dochovalo velice málo kusů. Je extrémně výjimečné," řekl Palmi. „Ale to platí i ostatních, jsou to auta, která prakticky člověk v reálném životě neuvidí ani na silnici. To potkáte jednou za život nebo v muzeu, unikátní je i to, že jsou na prodej."

 

DOPORUČUJEME: Bublina splaskla a ceny veteránů klesají. Teď frčí hudební nástroje.

 

Vozidla jsou určena hlavně investorům, jejich cena na rozdíl od běžných aut postupem času roste. Investiční příležitostí pro movité fanoušky historických automobilů je pak třeba Ferrari 250 GT Lusso z roku 1963. „To je absolutní sběratelský exemplář. Vezměte si LaFerrari, nejmodernější, nejrychlejší, materiálově nejlepší auto, co se dá pořídit, a proti němu stojí vůz z roku 1963 a je prakticky ve stejné hodnotě. To vozidlo samozřejmě, když bylo nové, stálo úplně jinou částku. Po letech se ta suma zněkolikanásobila," řekl Palmi.

 

BAVÍ VÁS AUTA A SVĚT KOLEM NICH? ZAPARKUJTE (SMYKEM) U NÁS NA FACEBOOKU!

 

AR Cars podle něj patří mezi výjimečné prodejce v celé Evropě. „Tenhle byznys už děláme řadu let a už jsme se dostali do povědomí zajímavých klientů a potenciálních kupců prakticky po celém světě. Prodáváme různým šejkům, v Japonsku, dokonce v Africe," řekl Palmi. A dodal, že by kupce pro některý z unikátních vozů rádi našli i v Česku.

 

DOPORUČUJEME: V ČR je na prodej Ferrari F40 a stojí jen 400 tisíc korun!!! Ale...

 

17

GALERIE: LaFerrari a další unikátní vozy k prodeji v ostravském autosalonu

Zdroj: ČTK

LaFerrari a další unikátní vozy k prodeji v ostravském autosalonu - Ferrari 250 GT Lusso

Hodnocení:

tn.cz / ČTK