Aktualizováno 1.2. 2017 08:47
výměna známek

Končí staré dálniční známky! Kde hrozí pokuta, když si ji necháte

Dálniční známka 2017
Zdroj: Thinkstockphotos, UAMK
Dálniční známka 2017

Dneškem končí platnost dálničních známek. Raději příliš neodkládejte odstranění těch starých, protože by vás to mohlo mrzet - pokuta za lenost je v tomto případě až 5 000 korun. Na co si ještžě dát kolem dálničních známek pozor? Čtěte dál...

Staré dálniční známky dneškem propadají a hned po půlnoci za ně můžete dostat poměrně vysokou pokutu - tedy pokud si je necháte na skle. Platí to ovšem jen pro dálnice a podobné zpoplatněné úseky.


DOPORUČUJEME: Jak správně nalepit novou známku a nejlepší způsob jak sundat tu starou?

 

"Pokutu dostanete jen v případě, že pojedete po placeném úseku. Na silnicích nižších tříd a silnicích bez poplatku stará známka na skle nevadí, ale na dálnici je to stejné, jako byste ji neměl," varoval mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Petr Vomáčka.

 

 

Takže i když jde známka možná ze skla špatně dolů, rozhodně se vyplatí udělat si čas a seškrábat ji dolů. Nepomůže vám ani to, že si vedle nalepíte známku novou. "Problém je i ve chvíli, kdy máte na skle známky dvě nebo více nebo pokud máte známku jinde, než má být nalepená," doplnil mluvčí ÚAMK Vomáčka. Vysvětlil, že staré nebo chybně nalepené známky znemožňují policii a celníkům účinnou kontrolu.

 

Pokud si novou známku nenalepíte vůbec, opět jednoduché řešení - pokuta. V blokovém řízení přímo na místě může dosáhnout 5 000 korun. Pokud necháte svůj prohřešek "spadnout" do správního řízení, výše možné pokuty závratně stoupá až na 100 000 korun.

 

 

A aby toho nebylo málo, pokuta hrozí i těm, kteří při kontrole nepředloží druhý díl kupónu. Pokud ho například zapomenete doma, máte smůlu. předložit ho dodatečně totiž zákon neumožňuje.

 

Dobrou zprávou naopak je, že od letošního roku bylo jedenáct dálničních úseků o celkové délce 111 kilometrů vyjmuto ze zpoplatnění. Kde všude se nově jezdí zadarmo se podívejte ZDE: Startuje prodej dálničních známek! Tyto úseky budou nově zdarma

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

31.1. | 17:48 overal
5
Takže opět šikana buzerace a kasírování řidičů! Jakmile usednete za volat ...
31.1. | 19:22 pichav
-10
TAK SUBMISIVNI OVCE ! ZADENE BEEE !! A ZAPLATTE A NALEPTE !!! SE VZDYCKY VSIMAM ...
1.2. | 00:28 skeptikus
1
Náhlasit nevhodný komentář
..celníci jsou takoví zbyteční buzíci fungující vedle řádný policie, jejichž samostatná činnost mi zůstává záhadou. Může mi někdo říct, proč tady ta část policie pod policii nespadá a proč funguje jako odkladiště všech těch zbytečnejch Šlachtů či jak se ten neholenej iddiot jmenuje?
31.1. | 19:22 pichav
-10
Náhlasit nevhodný komentář
TAK SUBMISIVNI OVCE ! ZADENE BEEE !! A ZAPLATTE A NALEPTE !!! SE VZDYCKY VSIMAM PREDNICH SKEL !!! A RIKAM SI JEE TAKE SUBMISIVNI PLATICI MOUROVATA OVCE !!! A JASAM KDYZ MEZI NALEPKAMI SUBMISIVNICH OVCI OBJEVIM !!! JEDNO KRASNE CISTE SKLO !!! SKLO PORADNEHO SPORTRIDICE !!! KTERY JE SVUJ JAK KOCKA !!!
31.1. | 18:33 stanislav7777
3
Náhlasit nevhodný komentář
to je uděl řadovych občanu česka!!!
31.1. | 18:29 roko-lanek
4
Náhlasit nevhodný komentář
Zlati komunisti
31.1. | 17:48 overal
5
Náhlasit nevhodný komentář
Takže opět šikana buzerace a kasírování řidičů! Jakmile usednete za volat stáváte se skutečně progresivně diskriminovanou menšinou, která nemá žádná práva, ale pouze hromadu mnohdy nesmyslných, ale neustále narůstajících povinností!