Publikováno 17. 6. 2017
Překvapivý vítěz

Kdo prodal nejvíc aut 4x4 na světě? Ne, Audi to není

subaru
Zdroj: Subaru

Která automobilka prodala nejvíc aut na světě? Vítěz překvapí, ale jen než se na všechno podíváte v celosvětovém měřítku.

Když se v čechách řekne „auto s pohonem všech kol“, tak většinu řidičů hned napadne Audi, nebo nějaké offroady. Jenže ve světě kraluje čtyřkolkám někdo jiný... Vyplývá to ze statistik celosvětových prodejů. A Subaru se pochlubilo, že vloni udělalo v USA rekord a prodalo 615 132 nových aut. Nárůst tak pokračuje osm let po sobě, tahouny byly modely Forester a Outback. 


DOPORUČUJEME: Na zasněženém okruhu v Mostě se Subaru WRX STI! Byla to zábava ;-) 

A co to znamená v celosvětových prodejích? Že Subaru prodalo celkově 965 892 aut a patří mu patnáct procent trhu se čtyřkolkami. Audi je se svými 720 510 registracemi na druhém místě, rozdíl je téměř čtvrt milionu aut!!! A ještě větší je propast natřetím místě, které patří značce Jaguar Land Rover, který vloni prodal 485 797 čtyřkolek.


DOPORUČUJEME: Videotest Subaru Forester - nejde o to jak vypadá, jde o to jak jede!

 

Subaru samozřejmě těží z toho, že víc jak 93 procent všech jejich prodaných aut má pohon všech kol. Výjimkou je kupé BRZ - už brzy najdete na autoTN.cz jeho test!


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

TN.cz

Diskuze

17.6. | 14:42 pichav
0
Náhlasit nevhodný komentář
☝ TO MUZE PREKVAPIT JEN CESKOU OVCI !!!! CO SNI JEN O SKODE !!!! NECHAPE ZE BUDE MIT PAK CELY MOTOZIVOT !!!! JEN SKODU !!! A NEVI ZAKLADNI SKUTECNOST !!!! ZE SUBARU VYRABI JEN 4X4 !!!! TAKZE NA TAKOVOU ZPRAVU MUZOU CUMET !!! S PREKVAPENOU HUBOU !!! JEDINE CESKE SKODOVKARSKE OVCE !!! S KLOBOUKY !!! ☝
17.6. | 11:41 Petr Kelenda
4
Náhlasit nevhodný komentář
Audi je dobré 3 roky od novoty,potom je to hodně poruchová značka s velmi drahou opravou za každou prkotinu.Kdo měl Audi tak ví svoje.Zlatý Japonec,slouží mnoho let bez poruchy a opravy jsou oproti Audi cenově na 1/3.
17.6. | 11:31 truthwillprevail
6
Náhlasit nevhodný komentář
Tak to mě ani nepřekvapuje. Subaru je úžasná značka.