Aktualizováno 11.7. 2017 14:01
odstrašující příklad

Video tragické nehody využila policie! Takhle jím varuje řidiče

Zdroj: YouTube.com

Smrtelná nehoda, kterou na Facebooku vysílaly dvě mladé dívky, rozdělila celé Česko. Má zůstat video veřejné, nebo má být staženo z důvodu piety? Policie ve Velké Británii se také setkala s tragickou nehodou, která vznikla kvůli zbytečné nepozornosti řidiče. Video z tragické nehody, při které zemřela žena a tři děti, policie dramaticky sestříhala a zveřejnila jako varovný příklad toho, co se může stát.

Když jsme psali, že by se v autoškolách mohlo používat drsné video z tragické nehody dvou mladých dívek na Mostecku, netušili jsme, že jen o pár hodin později zvěřejní britská policie odstrašující video, ve kterém mámu a tři děti zabije řidič kamionu, když si hraje s mobilem...

 

Stalo se to v létě dva roky zpátky na anglické dálnici A34 v hrabství Berkshire. Polský řidič kamionu Tomasz Kroker (30) si měnil na telefonu písničky a nevšiml si kolony před sebou. Bez brždění narazil do osobního auta, v němž jela 45letá Tracy Houghtonová se třemi dětmi - Ethanem (13), Joshem (11) a Aimee (11).

 

Všechno viděl její přítel Mark Goldsmith, který jel se synem Jakem v druhém autě. Všichni se vraceli z rodinného výletu, jen chvíli předtím si dali na dálnici krátkou přestávku... Tomasz Kroker svou vinu okamžitě přiznal, nebylo o čem diskutovat. Usvědčilo ho jednoznačně i video z kamery v jeho autě, kde je jasně vidět, jak se dlouhé vteřiny nevěnuje řízení, ale hraje si se svým mobilem. Policie ho okamžitě vzala do vazby a následně dostal deset let vězení.
 

 

DOPORUČUJEME: Experti říkají: Video z jízdy smrti by mělo jít do autoškol!
 
Nyní britská policie zveřejnila video, které má ostatní řidiče varovat před používáním mobilů při řízení. Je jednoduše šokující, tak jako ostatní videa ze série Think! Je sestříhané ze záběrů a z fotografií z rodinného archívu, společně se slovy pozůstalých. V klipu Aimeenima maminka říká: "Pořád vidím řidiče, jak koukají do svých mobilních telefonů. Kdyby viděli, co se stalo mojí a jiným rodinám, třeba by je to varovalo.“ Sebere k podobnému kroku odvahu i česká policie? 


DOPORUČUJEME: Policie chtěla předvést novinářům svoje nové BMW i8, které dostali náhradou za to nabourané. Místo toho lidem jen ukázali, že neumí řídit

 

Smrt mladé dívky při nehodě na Mostecku nyní rozdělila veřejnost. Část lidí říká, že je to nedůstojné a kruté vůči pozůstalým, druhá polovina a většina expertů tvrdí, že je to varování pro všechny ostatní řidiče. Video britské policie z tragické nehody, při které zemřeli hned čtyři lidé, názorně ukazuje, jak by se dalo důstojně a s pietou se vším naložit. Je to varování, připomínka a memento zároveň. Sebere k něčemu podobnému odvahu i česká policie? A dají k tomu souhlas rodiče?  


BAVÍ VÁS AUTA A VŠE KOLEM NICH? ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!


Nehoda dvou kamarádek se odehrála minulý čtvrtek u Obrnic na Mostecku. Dívky svoji nebezpečnou jízdu živě vysílaly na Facebooku. Podle policie to vypadá, že před nárazem jely rychlostí kolem 140 kilometrů v hodině. Řidička střet s protihlukovou bariérou nepřežila. 


DOPORUČUJEME: Co se stane, když auto v rychlosti 190 km/h narazí čelně do betonové zdi? Podívejte se na video!

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.7. | 14:19 sronin
25
silniční pirát pietu nezaslouží ... je to potenciální a bohužel často i reálný ...
11.7. | 16:19 brckoooo
-7
Jen pro info ta zatáčka pěkně vykopává a ještě horší je Korozluky - Most na tom ...
12.7. | 12:21 tomáš fuk
1
Náhlasit nevhodný komentář
co mužete chtít od čubky která seděla ve francii dva roky za převaděčství?? navíc pravidla o sil provozu ani neznala řidičák měla dva měsíce ani si nemyslím že byla na zkouškách
11.7. | 19:56 svarcovaerika0123
18
Náhlasit nevhodný komentář
Nechte toho, kde je jaká zatáčka. Takovýhle debbilové za volant nepatří, ať je to rovina nebo zatáčka. Holce to nepřeju, ale zaplať Pán Bůh, že to neodnesl někdo nevinný.
11.7. | 16:19 brckoooo
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Jen pro info ta zatáčka pěkně vykopává a ještě horší je Korozluky - Most na tom viaduktu doporučuji využívat levý pruh.
11.7. | 16:18 brckoooo
20
Náhlasit nevhodný komentář
Používání tel. za jízdy by měl být trestný čin né jen přestupek!. Minimální sazba 3 měsíce bez možnosti podmínky. Auto je zbraň a pokud bych někoho bodnout a on mi uhnul a nic se nestalo šel bych si taky zabručet za pokus o vraždu! žádná lítost nad prolitým životem řidičky. Za blbost se platí.
11.7. | 16:16 jhena
4
Náhlasit nevhodný komentář
a co nalepit na auta cedule, jak je to na cigaretách, "jízda autem může zabíjet, jsem potencionální vrah " a nějakou fotečku přidat pořádný demolice a stříkající krví. Nebo, "přestaňte jezdit - zústante na živu pro své blízké"
11.7. | 14:48 tata406
3
Náhlasit nevhodný komentář
Zas jen clickBait..... Proč sem serete fotky těch dvou holek??? Vypatlana stranka
11.7. | 14:42 tomáš fuk
-2
Náhlasit nevhodný komentář
kdo zná trochu fyziku a matiku tak si ti spočítá navíc je tam dost písku ale kdyby to mělo boční airbagy tak by určitě přežila
11.7. | 14:38 tomáš fuk
8
Náhlasit nevhodný komentář
pokud šlo o 1.9 D u pumpy jela udajně 120 tak v tej zatáčce mohla mít tak max 160 navíc před tou zatáčkou je takovej hup ten ji určitě rozhodil, navíc ji přibrzdil ten patnik a smykem se otočila a narazila do toho bokem výpočtem váhy, rychlosti atd náraz skončil rychlostí asi 80 km/h je muj vypočet
11.7. | 14:37 Jens Trolič
17
Náhlasit nevhodný komentář
K tomu abych věděl, že v rukou blba se auto stává zbraní , nepotřebuju policii.. . A už s tím dejte pokoj.. A toto video blba stejně neodradí.. .blbec zůstane blbcem . .
11.7. | 14:29 tomáš fuk
18
Náhlasit nevhodný komentář
je jen záhadou a zázrakem že nikoho nesrazila p-ča.