Aktualizováno 17.2. 2017 12:27
Mýtné v Německu

Dálniční poplatky v Německu? Oškubat se nenecháme

Německá dálnice
Zdroj: isifa.com

Německo plánuje tento rok zavést dálniční mýtné pro osobní auta. Podle posudku se ale dálniční poplatky dotýkají pouze zahraničních řidičů. Rakousko z důvodu diskriminace nejspíš podá žalobu k Soudnímu dvoru EU.

Plánované zpoplatnění německých dálnic je v rozporu s pravidly Evropské unie. Podle právního posudku vědecké služby německého Spolkového sněmu se mluví o diskriminaci zahraničních řidičů.

 

To se nelíbí zejména Rakušanům, ti uvažují o podání žaloby. Tento problém se týká i českých řidičů. "Nyní se provádí důkladná analýza a pokud vyjde najevo, že je zpoplatnění diskriminační, určitě se k žalobě připojíme," sdělil pro TN.cz Tomáš Neřold, tiskový mluvčí ministerstva dopravy.

 

 

Dálniční známky by museli zaplatit všichni, včetně německých obyvatel. Těm by se ale poplatky vrátily formou slevy na dani. Jedná se tedy o nepřímou diskriminaci na základě státní příslušnosti a ta je v Evropské unii nepřípustná.

 

Spolkový ministr dopravy Alexander Dobrindt tato fakta popírá a ohání se tím, že by kompenzaci za mýtné dostávali jen Němci, kteří mají ekologicky šetrné vozy. Celá záležitost se zatím ještě projednává a zavedení mýtného by se mělo uskutečnit až na podzim letošního roku.

bar TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.2. | 12:46 allanaldik
3
V CR platit musi a taky nic nepodali k soudu ze mame zpoplatnene parkovani na ...
19.2. | 19:37 Vlastislav Toupalik
-1
On je problém úplně jinde. Oni totiž němci silniční-dálniční daň platí a není ...
22.3. | 20:04 Roman Skala
0
Náhlasit nevhodný komentář
Sprosté je, že je to bič na cizince včetně členů unie, ale Alahovy mlýny melou pomalu.....
19.2. | 22:41 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Zase lež už v nadpisu! Proti okrádání se ozvali Rakušané a ne naše vstřícně předposraná vláda!
19.2. | 19:40 Vlastislav Toupalik
-1
Náhlasit nevhodný komentář
... a tohle platí v německu všichni. Takže by stát musel zrušit zákon o silniční dani tak na dva roky. A pak přijít s dálniční nálepkou pro všechny stejně. A v tom je zakopanej pes. Když to neudělají, tak němci nejen že už tu tzv "dálniční nálepku" platí, ale zaplatili by si ještě jednou.
19.2. | 19:37 Vlastislav Toupalik
-1
Náhlasit nevhodný komentář
On je problém úplně jinde. Oni totiž němci silniční-dálniční daň platí a není to málo. U nás to soukromé osoby vůbec neznají (jen povinné ručení, evtl. roční dálniční nálepku). Podnikatelé to znají velmi dobře. Průměrné auto, kromě povinného ručení a dálniční nálepky, platí cca 2500-7500 korun ročně
17.2. | 12:46 allanaldik
3
Náhlasit nevhodný komentář
V CR platit musi a taky nic nepodali k soudu ze mame zpoplatnene parkovani na vsech tankodromech nazvane dalnice.
17.2. | 12:42 suffa
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nejdřív si pustí do Německa a potažmo do celé Evropy hory nenažraných parazitů a teď neví, jak sehnat peníze na jejich "potřeby".
17.2. | 12:41 Petr Kelenda
2
Náhlasit nevhodný komentář
Klidně si Němčouři zaveďte mýto. Ale do ČR ani jeden uprchlík,všechny si je nechte pro sebe.Však,oni Vám ukážou...