Aktualizováno 7.8. 2017 16:25
Novinka co funguje

I silnice první třídy budou mít tři pruhy. Přibude 11 úseků po celé ČR

Kolony na silnici
Zdroj: TN.cz

U Benešova to už funguje, teď chce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přimalovat nebo dodělat třetí pruh hned na dalších jedenácti vybraných úsecích silnic prvních tříd. Novinka má zrychlit a zároveň zklidnit dopravu.

Aktuálně se třemi pruhy jezdí po silnici 1/3 mezi Mirošovicemi a Benešovem, spokojeni jsou řidiči i policisté. „Zaznamenali jsme jen kladné ohlasy ze všech stran, doprava se zklidnila a přitom doplnění třetího pruhu přišlo jen na 75 milionů korun,“ řekla serveru idnes.cz tisková mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. Třetí pruh přitom slouží primárně k předjetí kamionů a pomalých vozidel.

DOPORUČUJEME: Nebojte se, na D1 se úsekově měří dál jen v jednom pruhu. ŘSD ale poptává další radary.

 

Značení na silnici - 2


Aktuálně už se upravují další vybrané silnice, konkrétně je to 1/13 Jitrava - Liberec, 1/15 Kunratice - Jablonec a 1/65 Janblonec nad Nisou - Rychnov. Poté přibudou silnice 1/9 Zdiby - Líbeznice, 1/20 Písek - Pištín, 1/12 Úvaly - Kolín a mělo by se pokračovat i na „testovací“ silnici 1/3 u Benešova. ŘSD se pak pochlubilo, že se v budoucnu můžeme těšit i na rozšíření silnice 1/13 mezi Chomutovem a Kláštercem na Ohří a 1/16 mezi Mělníkem a Velvary. Návrhy nových silnic prvních tří pak s tříproudovou variantou počítají již ve fázi projektu, prvním úsekem by měla být nová silnice mezi Mladou Boleslaví a Jičínem.


RÁDI JEZDÍTE? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

Anketa

Co si myslíte o rozšíření silnic 1. třídy?

Hlasovalo 92 lidí.
   

 

TN.cz

Diskuze

7.8. | 18:45 mirso
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nefunguje vůbec nic.Ve špičce fronty jako hrom.Je potřeba začít stavět dálnici od Mezna na Prahu a ne takové přištipkování.
7.8. | 16:03 allanaldik
3
Náhlasit nevhodný komentář
Staci mi zuzeni na vetsine dalnic, tam se potkaj IDIIOTI k pohledani a policie? POKUTUJE RCHLOU JIZDU.
7.8. | 16:03 allanaldik
3
Náhlasit nevhodný komentář
U Benesova to pry funguje? tak to je k smichu, zacatek pruhu je dobrej ALE konec uz je hroznej. MNOHO a MNOHO ridciu nezna ZIPOVANI takze se to na konci zas UCPE kvuli TUPANUM co nevedi co je ZiPOVANI takze si nijak nepomuzete.Zazil jsem to mnohokrat,ted se snazim tomuto useku VYHNOUT.
7.8. | 15:38 Petr Kelenda
-2
Náhlasit nevhodný komentář
A samozřejmě bude potřeba dálniční známka!