Publikováno 19. 4. 2017
Elektrické Audi

I Audi postaví auto na elektřinu. Ujede 500 km a bude v roce 2019

Tři elektromotory, výkon 503 koní a baterie s kapacitou na dojezd až 500 kilometrů. Elektrická budoucnost v podání Audi se nám vlastně docela líbí.

Audi e-tron Sportback je elektrická odpověď na BMW X6. Podobně jako Vision E i ono jezdí na jednotné platformě pro elektromobily, ale na rozdíl od něj má jiné pohonné ústrojí. Tři elektromotory, mezi nimi lithium-iontové baterie s kapacitou 95 kWh (dojezd až na 500 km), bežný výkon 435 koní, a taky funkce Overboost, která umí krátkodobě navýšit výkon až na 503 koní. Společně s točivým momentem 800 Nm to znamená zrychlení na stovku za 4,5 vteřiny, což je na SUV dlouhé bezmála pět metrů velmi slušná hodnota!

 

DOPORUČUJEME: Vision E - první elektromobil od Škodovky. Jak vypadá, kdy bude a jak pojede?

 

Kabina konceptu E-Tron Quattro je funkční, se čtyřmi sedadly a velkým kufrem o objemu 550 litrů. Displeje nahrazují zpětná zrcátka, slouží k zábavě cestujících, pomáhají při parkování... Centrální 10palcový OLED displej je pak ovládacím klíčem k celému autu - nastavuje se na něm od navigace, přes rádio až po jízdní styly.

 

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU


I u e-tronu Sportback platí, že se s ním poměrně brzy budeme potkávat na silnici. Do sériové výroby totiž dorazí již v roce 2019!
 

 

114

GALERIE: Audi e-tron Sportback

Zdroj: Audi

Audi e-tron Sportback - 8

Hodnocení:

 


DOPORUČUJEME: Audi A8 prozrazena, máme fotky i video!

TN.cz