Publikováno 21. 9. 2017
Volkswagen má problém

Greenpeace obsadili loď, která veze do Anglie tisíce naftových aut

greenpeace
Zdroj: Twitter Greenpeace

Zhruba čtyřicet aktivistů Greenpeace obsadilo ve čtvrtek ráno nákladní loď s výtlakem 23 tisíc tun, když vjela do ústí řeky Temže. Na její palubě má prý být několik tisíc naftových Volkswagenů.

Je to přepadení, nebo manifest? Členové hnutí Greenpeace ráno v půl deváté obsadili z kajaků a lodí velkou nákladní loď, která má vézt do Anglie několik tisíc vozů Volkswagen. Greenpeace okamžitě vydalo prohlášení, že loď neopustí, pokuď se vozy nevrátí zpátky do Německa! Policisté jsou již na místě, ale zatím nezasahují.

 

DOPORUČUJEME: Potvrzeno, auta znečišťují ovzduší méně, než jste si mysleli!

 

greenpeace
Zdroj: Twitter Greenpeace

 

Hnutí Greenpeace dlouhodobě protestuje proti naftovým motorům a tvrdí, že pevné částice, které tyto motory vypouští ze svých výfuků jsou důvodem mnoha zdravotních problémů, zejména u dětí. V jejich prohlášení doslova stojí: „Dobrovolníci, včetně mnoha matek, otců a lidí ze všech oblastí života, se pokouší znehybnit všechny vozy s dieselovým motorem VW tím, že z nich vyjmou klíče. Taky otevírají kapoty a přidávají vzkaz od více jak osmi tisíc lidí, aby se koncern VW jednou provždy vzdal naftových motorů.“ Zároveň vyvěsili v přístavu obří plakát dítěte s plynovou maskou a sloganem „DITCH DIESEL“. Janet Barkerová, jedna z dobrovolnic Greenpeace, pak do kamery jedné z přítomných televizních společností dramaticky líčí: „Dieselové automobily jsou toxické, takže jsme tady, abychom jménem našich dětí, které jsou nejvíce v ohrožení, zabránili dalšímu dovozů automobilů Volkswagen!“


DOPORUČUJEME: První trest za Dieselgate. Inženýr VW dostal vězení i pokutu!

 

greenpeace
Zdroj: Twitter Greenpeace

 

Aféra Dieselgate trvá už dva roky a postupně se ukázalo, že se týká nejen koncernu Volkswagen. Ten je ale nejvíc pranýřován a dělá ty největší ústupky. Anglická organizace Greenpeace tlačí na vládu aby zakázala import naftových aut koncernu do Spojeného království, ročně se přitom jedná o deseti tisíce aut. Zároveň vyzývají VW, aby do dvou let ukončil výrobu naftových aut.


DOPORUČUJEME: Francouzská Dieselgate - vozy Renault Clio a Captur prý překračují emisní normy o víc jak 300 procent

 

 

 

TN.cz

Diskuze

23.9. | 15:42 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Diesel má při spalování větší účinnost než benzínový motor a zaručuje tím méně vypouštěných spalin a minimální spotřebu, což výrobcům a prodejcům paliv snižuje výdělky a oni proto podporují ekoteroristy, kteří jim pomohou, aby jim výdělky neklesaly!
23.9. | 15:36 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Greenpeace se chovají, jako piráti a mělo by se tedy s nimi stejně nakládat! Jedna výzva aby se vzdali, druhá výzva s výstřelem a pokud neposlechnou tak postřílet, na piráty to fungovalo vždy bezvadně!
23.9. | 15:33 overal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Pane Kelenda, Vy asi do měst nejezdíte, jinak by jste věděl, že jsou zde rozšířená parkoviště podzemní nebo patrová a na všech jsou dvě značky, zákaz vjezdu CNG a LPG! V práci máme VW transportér motor má najeto 750000 tisíc a celou dobu se tam jen lije nafta a vyměňuje olej a občas mění rozvody!
21.9. | 17:28 Petr Kelenda
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Jen blázen v této době koupí naftové auto.Od Volkswagenu auto ani omylem!Já začínám pokukovat po autě na CNG.